Diecezjalny ŚDM w Przemyślu. "Bądźmy świadkami spotkania z Bogiem"

Diecezjalny ŚDM w Przemyślu. "Bądźmy świadkami spotkania z Bogiem"
Fot. depositphotos.com

- Bądźmy świadkami tego dzisiejszego spotkania, ale także i każdego spotkania. Zwłaszcza tego, które jest związane z Komunią świętą z Eucharystią - powiedział abp Adam Szal do młodzieży, która w Przemyślu świętowała Diecezjalny ŚDM. Głównym punktem spotkania była oczywiście Eucharystia w Bazylice Archikatedralnej pod przewodnictwem abp. Szala.

W homilii metropolita przemyski podkreślił znaczenie przełomu roku liturgicznego, kiedy teksty liturgiczne są bardzo przejmujące i zatrważające. – Te teksty na pierwszy rzut oka są straszne, bo ukazują rzeczywistość, która staje przed ludźmi. Rzeczywistość nie do pozazdroszczenia. W kończącym się roku duszpasterskim tak wiele tekstów zostało wypowiedzianych przez Chrystusa, że czeka nas spotkanie z Panem Bogiem, które my nazywamy końcem świata – powiedział hierarcha.

Diecezjalny ŚDM w Przemyślu

– Przyjście Chrystusa Sędziego związane jest więc z czymś pozytywnym, co trzeba sobie ciągle uzmysławiać i przywoływać. Jest związane z odkupieniem i radością. Stąd też adwent nazywany jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana – wyjaśniał dalej kaznodzieja.

Przypomniał również, że znaki czasu które Pan Bóg dawał i daje są zawsze wezwaniem dla człowieka. – Są po to, abyśmy patrząc na ten świat i na nie, zmieniali swoje życie. Także dzisiaj kiedy świat zdaje się zapomnieć o Panu Bogu. Chce żyć pełnią życia, chce cieszyć się życiem, zdrowiem, sukcesami zawodowymi, społecznymi i politycznymi myśląc, że tak będzie zawsze. Ale nie zawsze tak będzie – przestrzegał metropolita przemyski.

DEON.PL POLECA

Abp Szal podkreślał, że chrześcijanin ma być zawsze gotowy na spotkanie z Bogiem. – Z tym, że ma czekać nie tylko na przyjście Chrystusa, Sędziego Sprawiedliwego. Ale ma czekać na Chrystusa, który jest naszym Przyjacielem, Zbawicielem, naszym Przewodnikiem, nasza Miłością – zalecał hierarcha.

Diecezjalny Światowy Dzień Młodzieży zakończyło czuwanie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, któremu przewodniczył ks. Łukasz Dziedzic, wikariusz parafii pw. Świętej Trójcy w Leżajsku.

Z kolei spotkanie rozpoczęło zawiązanie wspólnoty i świadectwo życia, którym podzielił się z młodymi Michał „PAX” Bukowski, prowadzący program religijny w TVP „Studio Raban”. Uczestnicy wzięli też udział w radosnej agapie. Spotkanie transmitowała fara.tv – Telewizja Internetowa Rozgłośni Archidiecezji Przemyskiej.

Organizatorem Diecezjalnego Światowego Dnia Młodzieży w Archidiecezji Przemyskiej, którego hasłem były słowa z orędzia papieża Franciszka na XXXVI Światowy Dzień Młodzieży w 2021 r. Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś przygotowała społeczność #Replay.Panama kierunek Lizbona, pod patronatem Metropolity Przemyskiego, abp. Adama Szala oraz Radia FARA.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Pawlina

Nie ma dziś jednoznacznej opinii o młodzieży. Jedni widzą w niej tylko dobro, nadzieję i piękno, drudzy młodych krytykują, obwiniają, a niekiedy wręcz z rezygnacją machają na młodych ręką. Jaka jest zatem polska młodzież?

Oto...

Skomentuj artykuł

Diecezjalny ŚDM w Przemyślu. "Bądźmy świadkami spotkania z Bogiem"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.