Gabriella Gambino: młodym trudno jest dziś wierzyć w małżeństwo

Gabriella Gambino: młodym trudno jest dziś wierzyć w małżeństwo
fot. Dicastery Laity Family Life / YouTube
KAI / RV / pk

- Żyjemy w epoce, gdy małżeństwo chrześcijańskie przestało być czymś oczywistym. Dlatego musi się ono stać przedmiotem naszego przepowiadania - mówi Gabriella Gambino podsekretarz watykańskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia, współorganizator Światowego Spotkania Rodzin.

Gambino podkreśla, że duszpasterstwo musi wychodzić od realnej sytuacji, a dziś rzeczywistość jest taka, że młodzi nie zawierają małżeństw. Trzeba więc modlić się o powołanie do małżeństwa i przekazywać dzieciom jego piękno.

Rozmawiając z Radiem Watykańskim, Gambino podkreśliła, że ten aspekt powołania do małżeństwa i rodziny jest kluczem rozpoczynającego się dziś spotkania.

- Przesłaniem, które najbardziej, jak sądzę, leży na sercu Ojcu Świętemu, jest właśnie głoszenie dzisiaj piękna małżeństwa i rodziny. Żyjemy w kontekście społecznym, w którym młodym trudno jest wierzyć w małżeństwo. Mają wokół siebie tak wiele różnych wyzwań, które prowadzą ich na inne drogi. Dlatego potrzebują świadectwa wiarygodnych rodzin, które pokaże im, że życie rodzinne jest odpowiedzią na pragnienie pełni, którą ma w sobie człowiek, a także, że życie rodzinne oparte na małżeństwie chrześcijańskim - a zatem rodzina trwała, mocna i zbudowana na wierze w Pana Boga, obecnego w naszych domach i w naszym życiu - jest piękne i możliwe, nie jest czymś nieosiągalnym. Nie jest abstrakcyjnym ideałem. To właśnie z tego powodu jednym z tematów wybranych na to Światowe Spotkanie Rodzin jest właśnie świętość. Bo przykład świętych rodzin, które przeszły już tą drogą przed nami, pokazuje nam, że można dostrzec znaki obecności Boga w naszym życiu, w naszej codziennej rzeczywistości - powiedziała papieskiej rozgłośni podsekretarz Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

Źródło: KAI / RV / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Skomentuj artykuł

Gabriella Gambino: młodym trudno jest dziś wierzyć w małżeństwo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.