Górale pielgrzymują na Jasną Górę. Są już w połowie drogi

Górale pielgrzymują na Jasną Górę. Są już w połowie drogi
Fot. Robert Biś / YouTube.com
KAI / tk

Pątnicy z 41. Pieszej Pielgrzymki Góralskiej na Jasną Górę dotarli w środę 27 lipca do Czernej - sanktuarium maryjnego ojców karmelitów. Do Królowej Polski dojdą w niedzielę 31 lipca. Na pielgrzymkowym szlaku jest około pół tysiąca pielgrzymów.

Do Czernej dotarły wszystkie cztery grupy: z Bachledówki, Rabki, Nowego Targu i Orawy. Duszpasterzem górali ze stolicy Podhala jest ks. Przemysław Cios. - Jesteśmy już bliżej celu, będziemy dalej kontynuować naszą drogę do Matki. Podkreślę, że przybyło nam pielgrzymów w porównaniu do poprzedniego roku. Raduje się zatem moje serce jeszcze bardziej! - mówił ks. Przemysław. Duchowny prosił o modlitwę, by pątnicy cali i zdrowi dotarli na Jasną Górę.

Rozmowy o piłce nożnej

Z kolei w grupie z Bachledówki pielgrzymuje diakon Sylwester i Piotrek z Piekielnika. Pielgrzymkowy czas umilalają sobie na niekończących rozmowach o piłce nożnej. - Oczywiście naszym gorącym tematem jest transfer Roberta Lewandowskiego do Barcelony. A czasu mamy sporo - śmieją się rozmówcy.

- Kiedy zobaczyłem niesamowitą atmosferę górali wchodzących na Jasną Górę w poprzednich latach, marzyłem o tym, by pójść od początku razem z nim. I marzenie, za przyzwoleniem przełożonych, właśnie spełniam - dopowiada diakon Sylwester. - Pielgrzymka to także czas ciekawej praktyki duszpasterskiej przed święceniami kapłańskimi - podkreśla Paulin.

Pielgrzymi z Podhala na Jasną Górę dotrą w niedzielę 31 lipca. Poszczególne grupy będą wchodzić na Wały Jasnogórskie od około godz. 13. Na 14.30 zaplanowano Mszę św. pod przewodnictwem metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego.

DEON.PL POLECA

"Posłani w pokoju Chrystusa" hasłem pielgrzymki

Kierownikiem pielgrzymki jest paulin z Bachledówki o. Łukasz Flader. Pielgrzymi na Jasną Górę wędrują pod hasłem "Posłani w pokoju Chrystusa". - Na plakacie pielgrzymkowym widnieje rodzina, powołana przez Boga - mama, tata, dzieci.

Rodzina ma być nośnikiem pokoju i przesłania Chrystusa w świecie. Tymczasem robi się wszystko, by ją zniszczyć, czy wręcz osłabić. Mam wrażenie, że piekło jest bardzo wzburzone na rodzinę. Tymczasem rodzina to świętość! W rodzinie przecież narodził się Jezus Chrystus - mówi o. Flader.

Grupa z Nowego Targu i z Bachledówki na Jasną Górą wyruszyły 23 lipca, dzień później na szlaku wiodącym do Królowej Polski znaleźli się pątnicy z Orawy i z Rabki. Łącznie we wszystkich grupach pielgrzymuje około pół tysiąca pielgrzymów.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Camino znaczy droga. Życie również jest drogą.

Każdy pielgrzym udający się do Santiago de Compostela musi przejść camino. Ale camino przechodzi również każdy z nas. Przecież życie jest drogą, a my pokonujemy ją nieustannie.

Książka,...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Górale pielgrzymują na Jasną Górę. Są już w połowie drogi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.