Górskie wędrówki i msze na beskidzkich szczytach co sobotę w wakacje. Dla tych, którzy kochają góry i chcą się rozwijać

Górskie wędrówki i msze na beskidzkich szczytach co sobotę w wakacje. Dla tych, którzy kochają góry i chcą się rozwijać
Fot. diecezja.bielsko.pl
diecezja.bielsko.pl / mł

Zmiana, odwaga, kreatywność, pokora - to tylko niektóre z tematów górskich wędrówek ewangelizacyjnych, które na lato przygotowują franciszkanie z diecezji bielsko-żywieckiej. Akcja ewangelizacji w Beskidach odbędzie się już po raz jedenasty. 

Do udziału w wędrówkach zachęcają wspólnoty i franciszkanie z Rychwałdu na Żywiecczyźnie. W wakacyjne soboty od lipca do sierpnia planowane są rodzinne i wspólnotowe wyprawy na osiem szczytów Beskidu Żywieckiego, Śląskiego i Małego. Co tydzień w samo południe na beskidzkich górach odprawiane będą Msze św.

Osiem wypraw na osiem beskidzkich szczytów 

Zaplanowano następujące wędrówki: 1 lipca – Bendoszka Wielka (1144 m n.p.m) – „Zmiana”, 8 lipca – Błatnia (917 m n.p.m.) – „Pasja”, 15 lipca – Kozia Górka (683 m n.p.m.) – „Pokora”, 22 lipca – Stożek Wielki (979 m n.p.m.) – „Kreatywność”, 29 lipca – Hala Boracza (849 m n.p.m.) – „Szczerość”, 5 sierpnia – Szyndzielnia (1028 m n.p.m.) – „Odwaga”, 12 sierpnia – Hala Lipowska (1269 m n.p.m.) – „Wytrwałość”, 19 sierpnia – Klimczok (1117 m n.p.m.) – „Cnota”. W kolejne soboty rozważania poświęcone będą cechom charakteru, które budują cnoty, wpływają na ludzkie zachowania i wybory.

Na Facebooku inicjatywy publikowane są z wyprzedzeniem proponowane trasy wraz z mapami i wskazówkami dotyczącymi szlaków. 

DEON.PL POLECA

 

Żeby zdobywać szczyty górskie i rozwojowe 

O. Bogdan Kocańda OFM Conv, inicjator przedsięwzięcia, poinformował, że tegoroczna edycja nosi tytuł „Zdobywcy szczytów”. „Pragniemy w niej zachęcić wszystkich do pracy nad sobą, kształtując w sobie cnoty i wartości, które są dzisiaj bardzo potrzebne, takie jak: otwartość na zmianę, pasja, pokora, kreatywność, szczerość, odwaga czy wytrwałość. Pragniemy w ten sposób zmobilizować wszystkich uczestników wakacyjnej ewangelizacji, aby nie tylko wspinali się na szczyty gór, ale też do własnego rozwoju osobistego, ufając w to, że dzięki temu staniemy się bardziej widoczni dla innych, a nasze świadectwo stanie się jeszcze bardziej wyraziste dla świata” – wyjaśnił.

Podobnie jak w poprzednich latach, na każdy szczyt uczestnicy akcji wyruszać będą małymi grupkami w rodzinach lub wspólnotach, by w samo południe na górze uczestniczyć w Eucharystii. Jest to kulminacyjny moment cotygodniowej wyprawy ewangelizacyjnej. „Ewangelizacja w Beskidach” to największa tego typu akcja w diecezji bielsko-żywieckiej. Głównym organizatorem spotkań w górach jest Fundacja „Rodzina w Służbie Człowieka”, działająca przy franciszkańskim sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej. „Ewangelizacja w Beskidach” odbywa się pod patronatem honorowym biskupa bielsko-żywieckiego Romana Pindla.

Źródło: diecezja.bielsko.pl / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wypełnić Ewangelię dokładnie co do litery – to jest pomysł na życie. Nie szukać niczego innego, tylko czerpać z tego, co jest napisane. 

Arcybiskup Grzegorz Ryś zabiera nas w podróż śladami jednego z najważniejszych...

Skomentuj artykuł

Górskie wędrówki i msze na beskidzkich szczytach co sobotę w wakacje. Dla tych, którzy kochają góry i chcą się rozwijać
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.