Hiszpański episkopat sprzeciwia się organizowaniu procesji pasyjnych

Hiszpański episkopat sprzeciwia się organizowaniu procesji pasyjnych
Fot. depositphotos.com
KAI / kb

Konferencja Episkopatu Hiszpanii wydała dokument dla parafii dotyczący organizowania obchodów Wielkiego Tygodnia w tym kraju. Wezwano w nim do zaniechania organizowania procesji pasyjnych.

Biskupi powołując się na zalecenia służb medycznych wskazali, że wciąż istnieje duże ryzyko infekcji koronawirusem na terytorium Hiszpanii. Podkreślili, że zmiana w sprawowaniu liturgii Wielkiego Tygodnia "wynika z wyjątkowych okoliczności" oraz służy “dla dobra wspólnego”.

W lutym kilka organizacji grupujących hiszpańskich lekarzy zaapelowało do władz kraju oraz rządów poszczególnych wspólnot autonomicznych do odstąpienia od zamiaru usunięcia restrykcji epidemicznych umożliwiających podróżowanie po kraju oraz branie udziału w wydarzeniach związanych z obchodami Wielkiego Tygodnia.

Organizacje lekarskie Semicyuc i Sempsph nazwały deklaracje rządu Pedra Sancheza, który deklarował możliwość luzowania restrykcji przed Wielkanocą, "zbyt optymistycznymi" oraz "ryzykownymi". W ocenie kierownictwa obu organizacji wraz z eliminowaniem obostrzeń przed świętami mogłoby dojść do nasilenia się epidemii oraz czwartej fali koronawirusa.

Hiszpania jest jednym z najbardziej doświadczonych przez Covid-19 państw świata. Dotychczas zmarło tam wskutek tej choroby 71,4 tys. osób, a zainfekowanych koronawirusem zostało ponad 3,16 mln.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Hiszpański episkopat sprzeciwia się organizowaniu procesji pasyjnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.