Hiszpańska akcja „Dobrzy Samarytanie na drodze”

Hiszpańska akcja „Dobrzy Samarytanie na drodze”
(Fot. pl.depositphotos.com)
vaticannews.va/dm

“Zaopiekuj się nim (Łk 10,35). Dobrzy Samarytanie w drodze” – to tegoroczne hasło Dnia Odpowiedzialności za Ruch drogowy, który Kościół w Hiszpanii organizuje od 53 lat. Biskupi apelują do kierowców o odpowiedzialność na drodze szczególnie teraz, kiedy rozpoczynają się wakacje. Nadmierna prędkość oraz jazda pod wpływem alkoholu i narkotyków to główne przyczyny wypadków.

"Często całe rodziny podróżują tym samym pojazdem, aby razem się cieszyć, spędzić kilka dni na wakacjach, odwiedzić dziadków i krewnych lub po prostu wyjechać w plener, by spędzić dobrze dzień. Są to rzeczy bardzo piękne. To, że cała rodzina jest z nami w tym samym samochodzie, wymaga jednak od kierowcy maksymalnej uwagi i odpowiedzialności na drodze, aby podróż, która zaczęła się z entuzjazmem, zakończyła się szczęśliwie” - napisali biskupi w specjalnym przesłaniu na Dzień Odpowiedzialności za Ruch Drogowy.

Główne przyczyny wypadków to m. in. nadmierna prędkość, używanie telefonu, alkohol, narkotyki lub inne substancje odurzające. Wielu sprawców wypadków ucieka bez udzielenia pomocy rannym.

"Liczba ofiar śmiertelnych i rannych na naszych drogach każdego roku to setki i tysiące osób" - podkreślają biskupi.

Dlatego apelują, aby kierowcy zachowali się na drodze jak ewangeliczny Samarytanin.

"Bycie dobrym Samarytaninem to uczynienie z drogi arterii życia, bezpieczeństwa drogowego, pracy, komunikacji, braterskiego spotkania, bogactwa kulturowego i gospodarczego. To przestrzeń do życia w trosce o rodzinę i przyjaciół” - podkreślają hiszpańscy biskupi.

vaticannews.va/dm

 

 

Wpisz kod WAKACJED i skorzystaj ze specjalnego rabatu dla czytelników DEON.pl. W dniach 11-18 lipca 2021 r. 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Hiszpańska akcja „Dobrzy Samarytanie na drodze”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.