Abp Grzegorz Ryś: dotknij Jezusa swoim sercem

Abp Grzegorz Ryś: dotknij Jezusa swoim sercem
fot. EpiskopatNews / Flickr / CC BY-NC-SA 2.0
2 miesiące temu

"Może Jezus chce, byś Mu to wszystko dał - swoje słabości, choroby, grzechy? Wszystko to, co czyni cię nieczystym przed Panem? On to na siebie weźmie” - powiedział hierarcha.

Posłuchaj homilii metropolity łódzkiego, którą wygłosił w czasie ślubów wieczystych jednego z braci ze wspólnoty Sług Ducha Św. Pocieszyciela. Abp Grzegorz Ryś odniósł się do Ewangelii o kobiecie, która została uzdrowiona z trwającego dwanaście lat krwotoku.

"Piękne jest to Słowo. Brat Ozeasz słucha go z niezwykłą intensywnością , co jest zrozumiałe" - powiedział metropolita łódzki, zwracając się do święconego brata. "Zostałeś wyciągnięty z tłumu jak ta kobieta i zadane ci jest to, co Jezus zadał jej w tym spotkaniu ze sobą, do czego poprowadził ją Duch Święty, a co święty Augustyn wyraził prostym zdaniem: «dotknęła Jezusa sercem»".

"Wszyscy ocierali się o Jezusa, wszyscy Go dotykali, ale tylko ta kobieta dotknęła Jezusa sercem" - dodał abp Ryś i zachęcił do tego, aby iść w jej ślady. "To jest właśnie ta godzina, żebyś dotknął Jezusa sercem. Tej godziny nie można przeżyć inaczej, jak tylko pytając Go o to, czy Go kochasz i czy Duch Święty daje ci tą wyjątkową miłość do Jezusa".

"Ta Ewangelia zupełnie inaczej pozwala patrzeć na śluby, które się tu dzieją. Byłaby pokusa myśleć o heroizmie Ozeasza, z czego ten chłopak nie rezygnuje, czego to on nie oddaje Panu Bogu i Kościołowi. A co kobieta miała do oddania Jezusowi? Dwunastoletnią chorobę i związaną z nią nieczystość, ponieważ upływ krwi był chorobą, którą pociągała za sobą rytualną nieczystość. To jest to, co ona Jezusowi przeniosła i przekazała swoim dotknięciem. Może Jezus chce, byś Mu to wszystko dał - swoje słabości, choroby, grzechy? Wszystko to, co czyni cię nieczystym przed Panem? On to na siebie weźmie".

Posłuchaj całej homilii abpa Grzegorza Rysia, wygłoszonej podczas ślubów wieczystych brata Ozeasza od Zwiastowania ze wspólnoty Sług Ducha Św. Pocieszyciela. Uroczystość miała miejsce w Swolszewicach Małej.

 

Wpisz kod WAKACJED i skorzystaj ze specjalnego rabatu dla czytelników DEON.pl. W dniach 11-18 lipca 2021 r. 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando.

doktor habilitowany nauk humanistycznych specjalizujący się w dziedzinie historii Kościoła, arcybiskup metropolita łódzki od 2017 r.. Autor takich książek jak "Moc wiary", "Moc słowa" i "Skandal miłosierdzia".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
25,83 zł
36,90 zł

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Skomentuj artykuł

Abp Grzegorz Ryś: dotknij Jezusa swoim sercem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.