Abp Ryś: wyzwala nas zaufanie do Boga, który jest Ojcem

Abp Ryś: wyzwala nas zaufanie do Boga, który jest Ojcem
fot. EpiskopatNews /Flickr / CC BY-NC-SA 2.0
5 miesięcy temu
KAI / pk

"Rekolekcje oazowe to jest niezwykle mocny czas, w którym staje przed nami pytanie: kto jest moim Panem?" - mówił abp Grzegorz Ryś do uczestników oaz.

Jest już tradycją, że w połowie czerwca odbywa się Oaza Matka - Msza Święta Posłania - na której są obecni animatorzy oraz uczestnicy wakacyjnych Oaz. Eucharystia posłania odbyła się dziś w samo południe w łódzkiej katedrze.

"Oddajemy Jezusowi pierwsze miejsce w swoim życiu, wybieramy Go jako Pana, a On w tym wydarzeniu okazuje się też Zbawicielem, to znaczy tym, który wyzwala, który otwiera przed człowiekiem wielką sferę wolności - takiej wolności - jaka jest pokazana w obrazach - lilii polnych i ptaków powietrznych wyzwolonych z troski o siebie i troski o sobie. Tym, co wyzwala jest zaufanie do Boga, który jest dla nas Ojcem. Ojciec wie, czego nam potrzeba" - mówił abp Ryś w homilii.

Łódzki pasterz zwrócił uwagę, że cały Ruch Światło-Życie zrodził się z osobistego doświadczenia wiary o. Franciszka Blachnickiego. Gdy w więzieniu, w czasie II wojny światowej miał doświadczenie, że życie jest mu podarowane po raz drugi. I że jest mu podarowane w tej niesłychanej relacji w odniesieniu do Jezusa, który jest Panem i Zbawicielem. Wielka siła Ruchu Światło-Życie wzięła się ze świadectwa założyciela, które należałoby nazwać kerygmatycznym. Człowiek, który przeszedł ze śmierci do życia z Jezusem Chrystusem wiedział o czym mówi, do czego zaprasza wszystkich - młodych i starych, świeckich i kapłanów - zauważył.

Przed błogosławieństwem ks. Marcin Majsik, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie podziękował wszystkim obecnym w świątyni za obecność i wspólną modlitwę, a przedstawiciele Ruchu wyrazili swoją wdzięczność metropolicie łódzkiemu.

Następnie główny celebrans odmówił modlitwę posłania i wręczył delegacjom tegorocznych wyjazdów oazowych świecę, która będzie towarzyszyła uczestnikom tegorocznych rekolekcji.

Jak informuje Małgorzata Lewkowicz z diakonii oaz rekolekcyjnych, wyjazdy wakacyjne są kulminacją naszej całorocznej formacji. Dzieci i młodzież przez cały rok przygotowują się do wyjazdów oazowych. Formacja w wakacje się nie kończy, ale po wakacjach trwa nadal. W tym roku planowane jest 10 oaz dziecięcych i młodzieżowych oraz 8 oaz rodzin. Jeśli chodzi o dzieci i młodzież to celem wyjazdów są góry, aby dzieci mogły zaznać życia natury, pochodzić po górach i po prostu się zmęczyć - dodaje. - Pandemia wciąż trwa, o czym nie zapominamy, dlatego zrobimy wszystko, by na naszych oazach było bezpiecznie - tłumaczy oazowiczka.

W tegorocznych oazach wakacyjnych z Archidiecezji Łódzkiej weźmie udział blisko 500 uczniów szkół podstawowych i ponad podstawowych (Oaza Dzieci Bożych i Oaza Nowego Życia) oraz blisko 400 członków rodzin (Oazy Domowego Kościoła).

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski
26,72 zł
38,17 zł

Wychował pokolenia. Zmienił Polskę. Zmienił Kościół

Nawrócił się w celi śmierci więzienia gestapo niedługo po opuszczeniu obozu w Auschwitz. W obozie koncentracyjnym przebywał wtedy, gdy o. Maksymilian Kolbe składał za współwięźnia ofiarę ze swojego życia....

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: wyzwala nas zaufanie do Boga, który jest Ojcem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.