Hojny gest papieża. Podarował sprzęt medyczny szpitalowi w Liberii

Hojny gest papieża. Podarował sprzęt medyczny szpitalowi w Liberii
pl.depositphotos.com
KAI / tk

Katolicki szpital św. Józefa w Liberii otrzymał od Franciszka sprzęt medyczny. Będzie wykorzystywany do leczenia ludzi zarażonych COVID-19, których liczba w tym kraju gwałtownie wzrasta. W Liberii zanotowano już ponad 5,5 tys. przypadków i 245 zgonów na koronawirusa. Państwo z Afryki Zachodniej zmaga się z brakiem szczepionek.

Papieski dar został przekazany za pośrednictwem miejscowego nuncjusza apostolskiego. Franciszek ofiarował prowadzonemu przez bonifratrów szpitalowi duży zapas leków wspomagających działanie dróg oddechowych, kilka respiratorów, zapas ochronnych maseczek oraz tlenu. Dziękując Ojcu Świętemu, rzecznik miejscowego episkopatu podkreślił, że Papież pamięta o Liberii od początku pandemii. Jak dotąd w tym okresie przekazał na rzecz potrzebujących Liberyjczyków ponad 40 tys. euro.

Katolicki szpital pomocą dla Liberii

W Liberii Kościół prowadzi 22 placówki ochrony zdrowia. Największą z nich jest właśnie szpital św. Józefa, który od 2014 r. był ogromną pomocą dla tego kraju w zwalczaniu epidemii eboli. Doświadczony w sytuacjach kryzysowych personel sprawia, że szpital jest obecnie jedną z wiodących placówek w Liberii walczących z pandemią koronawirusa.

Liberia to jeden z najbiedniejszych krajów świata. 83 proc. mieszkańców żyje poniżej granicy ubóstwa, a publiczna służba zdrowia praktycznie nie istnieje. Ludzie pracujący na roli od rana do nocy zarabiają dziennie równowartość 6 złotych. Liberię wyniszczyła długoletnia wojna domowa, w której życie straciło 250 tys. ludzi, oraz epidemia Eboli.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Biel SJ
23,03 zł
32,90 zł

Opowieść o dorastaniu do zaufania

Niezależnie od etapu życia stajemy czasami w obliczu sytuacji, które są ponad nasze siły. Ciągle dojrzewamy – dorastamy do tworzenia autentycznych relacji międzyludzkich, przezwyciężamy różne lęki. W tym wszystkim wciąż...

Skomentuj artykuł

Hojny gest papieża. Podarował sprzęt medyczny szpitalowi w Liberii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.