Dworczyk: kolejna fala COVID-19 już się rozpoczyna

Dworczyk: kolejna fala COVID-19 już się rozpoczyna
Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
PAP / tk

Szef KPRM, Michał Dworczyk poinformował, że czwarta fala epidemii już się zaczyna. Z przeprowadzonej symulacji wynika, że liczba zachorowań na koronawirusa znacznie wzrośnie we wrześniu i październiku. Rząd ma przygotowany plan reagowania w "ujęciu powiatowym" – dodał Dworcyk.

Dworczyk zapewnił, że rząd przygotował różne scenariusze. "Również scenariusze związane z reagowaniem w ujęciu powiatowym. To znaczy wprowadzanie różnego rodzaju rozwiązań mających na celu ochronę zdrowia w podziale na powiaty w zależności o liczby zachorowań i poziomu zaszczepienia w poszczególnych powiatach" - dodał polityk.

Podkreślił, że konkretne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. "Będą one podejmowane w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej na terenie kraju" - zaznaczył.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz powiedział, że restrykcje będą mogły zacząć się od zaostrzenia limitów w miejscach publicznych. Część obostrzeń nie będzie dotyczyła osób zaszczepionych – dodał Andrusiewicz.

DEON.PL POLECA

Restrykcje nie będą dotyczyły zaszczepionych

Podkreślił, że "rekomendacja ministra zdrowia jest taka, że obostrzenia wprowadzamy dla wszystkich na danym obszarze, ale, co logiczne, osoby zaszczepione, które są osobami bezpiecznymi, będą z części tych obostrzeń na pewno wyjmowane".

Dodał, że osoby zaszczepione w pewnych aspektach już dzisiaj są inaczej traktowane. Przypomniał, że obecnie obowiązuje limit 75 proc. obłożenia w hotelach, a osoby zaszczepione są z limitu zwolnione.

25 sierpnia rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował, że "do końca tego tygodnia [27 sierpnia - przyp. red.] powinniśmy poznać rekomendację dotycząca szczepienia przeciw COVID-19 trzecią dawką". O czym informowaliśmy Państwa na łamach naszego portalu.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Biel SJ

Opowieść o dorastaniu do zaufania

Niezależnie od etapu życia stajemy czasami w obliczu sytuacji, które są ponad nasze siły. Ciągle dojrzewamy – dorastamy do tworzenia autentycznych relacji międzyludzkich, przezwyciężamy różne lęki. W tym wszystkim wciąż...

Skomentuj artykuł

Dworczyk: kolejna fala COVID-19 już się rozpoczyna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.