Jerozolima: uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

Jerozolima: uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki
Jerozolima (fot. Nick Thompson)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / mh

W pierwszy dzień nowego roku w konkatedrze łacińskiego patriarchatu w Jerozolimie katoliccy ordynariusze Ziemi Świętej zebrali się z przedstawicielami duchowieństwa, zakonnikami i miejscowymi wiernymi. Wraz z nimi polecali Bożej Rodzicielce sprawę pokoju w ojczyźnie Jezusa i na całym świecie.

Uroczystej Mszy przewodniczył łaciński patriarcha Jerozolimy abp Fouad Twal. W homilii zwrócił uwagę, że dzisiejszy świat nękany konfliktami potrzebuje pokoju. Wszyscy jesteśmy dziećmi tego samego Ojca, synami tej samej Matki, którą Chrystus pozostawił nam u stóp krzyża na Kalwarii. Abp Twal zwrócił uwagę, że Kościół wzywa wiernych do podążania za ewangelicznym orędziem miłości i braterstwa. W chwilach, gdy mamy do czynienia z niezrozumieniem lub gdy nasze pytania pozostają bez odpowiedzi, powinniśmy zwrócić się do Dzieciątka Jezus, prosząc Je o łaskę wytrwania w wiernym głoszeniu Dobrej Nowiny. Tylko Jezus - kontynuował patriarcha - jest w stanie odpowiedzieć na nasze oczekiwania, uspokoić burze, które zewsząd nas otaczają, i obdarzyć nas pokojem.

DEON.PL POLECANawiązując do roku życia konsekrowanego hierarcha podziękował wszystkim zakonnikom i zakonnicom posługującym w ziemskiej ojczyźnie Jezusa. Dziękował im za przykład życia ewangelicznego, wierność charyzmatom oraz miłość do Ziemi Świętej i mieszkającego w niej ludu Bożego. Na zakończenie patriarcha przypomniał zebranym o rychłej kanonizacji dwóch córek palestyńskiej ziemi, bł. Alfonsiny, założycielki Zgromadzenia Sióstr Różańca Świętego i bł. Marii Bauardi, założycielki Karmelu w Betlejem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jerozolima: uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.