"Jest rozkaz, trzeba wykonać". Abp Guzdek o swojej nominacji

"Jest rozkaz, trzeba wykonać". Abp Guzdek o swojej nominacji
fot. Ordynariat Polowy / YouTube
KAI / pk

"Papieską nominację przyjmuję jak żołnierz. Jest rozkaz, jest polecenie, trzeba je wykonać" - powiedział abp Józef Guzdek, którego papież mianował dziś nowym metropolitą białostockim.

Komentując w Radiu Watykańskim papieską decyzję, podziękował Ojcu Świętemu za zaufanie, jakim go obdarzył, wyznaczając mu nowe zadania.

Abp Guzdek zaznaczył, że w pełnieniu nowej posługi pomocne mu będzie to, czego nauczył się w diecezji polowej.

"W ordynariacie nauczyłem się Polski, poznałem całą Ojczyznę i wiem, że nie dzieli się ona na Wschód i Zachód, Północ i Południe, podział przebiega przez ludzkie serce. Nauczyłem się więc otwartości do każdego człowieka bez względu na miejsce zamieszkania i to jest wielki zysk z tej posługi ponad dziesięcioletniej w ordynariacie polowym. Jestem otwarty na współpracę z kapłanami, z osobami świeckimi, bo wszyscy od chrztu stanowimy wspólnotę uczniów Chrystusa. Będę chciał służyć, bo wojsko mnie tego nauczyło" - zapewnił nowy metropolita białostocki.

"Do posługi biskupiej zrodzony zostałem w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i ciekawe jest to, że idę do ośrodka, gdzie kult Bożego Miłosierdzia jest szczególnie rozwinięty. Były kapelan Wojska Polskiego bł. ks. Sopoćko jest mi osobą bardzo bliską. Chciałbym w takim duchu, w duchu miłosierdzia sprawować swoją posługę w archidiecezji białostockiej" - zaznaczył abp Guzdek.

 

Źródło: KAI / pk

 

Książki na wakacje ze specjalnym rabatem dla czytelników Deonu! W dniach 11-18 lipca 2021 r. wpisz kod WAKACJED i skorzystaj z 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando oraz 15 proc. na książki innych wydawców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap
27,93 zł
39,90 zł

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Jest rozkaz, trzeba wykonać". Abp Guzdek o swojej nominacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.