Jesteś z parafii św. Faustyny? Nie rozstajesz się z "Dzienniczkiem"? To wydarzenie jest dla ciebie

Jesteś z parafii św. Faustyny? Nie rozstajesz się z "Dzienniczkiem"? To wydarzenie jest dla ciebie
I Kongres Świętej Faustyny. Fot. Paweł Kłys / archidiecezja.lodz.pl
archidiecezja.lodz.pl / mł

Jedyne miasto, któremu patronuje św. Faustyna, to Łódź. I właśnie tam po raz drugi odbędzie się Kongres Świętej Faustyny. Spotkają się na nim przedstawiciele parafii św. Faustyny i Miłosierdzia Bożego i wszyscy, którym bliskie jest posłanie świętej zakonnicy.

Jak informuje serwis internetowy archidiecezji łódzkiej, w dniach 3 – 4 września 2022 r. odbędzie się w Łodzi – jedynym mieście w Polsce, którego patronką jest Apostołka Bożego Miłosierdzia, 2. Łódzki Kongres Świętej Faustyny. Wydarzenie organizowane przez Parafię św. Faustyny Kowalskiej pod hasłem “Apostołowie Miłosierdzia” będzie spotkaniem przedstawicieli parafii Świętej Faustyny i Miłosierdzia Bożego z całej Polski oraz wszystkich, którym bliskie jest posłanie św. Faustyny.

Honorowy patronat nad Kongresem objęli: ks. abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki oraz s. Miriam Janiec ISMM,przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Fundacja “Misericors” wraz z serwisem Get Mercy są jednym z patronów medialnych Kongresu!

– Chcemy przypomnieć, że Bóg wybrał Łódź na miejsce objawienia się Helenie Kowalskiej i przekazania jej Swojej woli powołania jej do życia konsekrowanego i świętości, że to w Łodzi padły słowa “Dokąd cię cierpiał będę i dokąd mnie zwodzić będziesz?” – wskazuje w imieniu organizatorów ks. prał. Wiesław Potakowski, proboszcz łódzkiej parafii pw. św. Faustyny Kowalskiej – Celem Kongresu jest przede wszystkim pokazanie miasta Łodzi jako miejsca, gdzie zaczęła się droga świętej Faustyny w Apostołowaniu Miłosierdzia. Ponadto chcemy, aby Kongres był miejscem wymiany doświadczeń dotyczących kultu Bożego Miłosierdzia, św. Faustyny i realizacji misji bycia “Apostołami Bożego Miłosierdzia”.

Podczas Kongresu planowane są trzy panele dyskusyjne z udziałem zaproszonych gości. Myśli przewodnie zaczerpnięte są z “Dzienniczka”, i dotyczą apostolstwa Miłosierdzia. Wśród wydarzeń towarzyszących zaplanowano m.in wprowadzenie do kościoła parafialnego relikwii bł. Michała Sopoćko, spowiednika i kierownika duchowego św. Siostry Faustyny.

Zwieńczeniem Kongresu Świętej Faustyny będzie Msza św. celebrowana w niedzielę 4 września o godz. 12.30 pod przewodnictwem metropolity łódzkiego, abpa Grzegorza Rysia, która zakończy również Jubileuszowy Rok 25-lecia Parafii św. Faustyny Kowalskiej w Łodzi.

Organizatorem 2. Łódzkiego Kongresu Świętej Faustyny jest Rzymskokatolicka Parafia św. Faustyny Kowalskiej w Łodzi – Plac Niepodległości 1. Kościół parafialny usytuowany jest pomiędzy dawnym Parkiem Wenecja, gdzie Helena Kowalska miała wizję Jezusa, a łódzką katedrą, gdzie usłyszała naglące wezwanie, aby wyjechać do Warszawy i wstąpić do klasztoru. Współorganizuje: Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Łódzkiej.

Święta Faustyna Kowalska jest patronką miasta Łodzi od 2005 roku. Liturgiczne wspomnienie Świętej i procesja z Jej relikwiami w dniu 5 października a także Festyn przed Świętem Miłosierdzia wpisały się na stałe w łódzki kalendarz. Są one promocją posłannictwa i osoby Patronki oraz samego miasta, w którym przed laty św. Faustyna żyła i pracowała. W Łodzi rozpoczęła drogę apostołowania Miłosierdziu Bożemu.

Źródło: archidiecezja.lodz.pl / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Nowe, poszerzone wydanie bestselleru bpa Grzegorza Rysia.

Miłosierdzie pozostaje wielką tajemnicą Boga i wielkim skandalem w oczach ludzi. Zawiera w sobie to, z czym mamy największe trudności: współczucie, przebaczenie, nawrócenie. Nie stawia warunków, nie zna...

Skomentuj artykuł

Jesteś z parafii św. Faustyny? Nie rozstajesz się z "Dzienniczkiem"? To wydarzenie jest dla ciebie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.