Jezuici: Saoirse Fox będzie koordynować zbieranie informacji na temat ochrony dzieci i młodzieży

Jezuici: Saoirse Fox będzie koordynować zbieranie informacji na temat ochrony dzieci i młodzieży
fot. Depositphotos
9 miesięcy temu
KAI / pk

Saoirse Fox zajmuje się z ramienia prowincjała irlandzkich jezuitów ochroną dzieci i młodzieży. Teraz będzie koordynować także zbieranie informacji na ten temat we wszystkich jezuickich prowincjach w Europie i na Bliskim Wschodzie.

"Jej zadaniem będzie oszacowanie, jakiego wsparcia potrzebują poszczególne prowincje zakonne w rozwijaniu swoich własnych struktur mających na celu ochronę dzieci i młodzieży. Wolą ojca Generała jest to, by każdy region i każda prowincja Towarzystwa Jezusowego posiadały w tym względzie wysokie standardy, solidne struktury ochrony i dobrze wypracowane procedury radzenia sobie z przypadkami nadużyć" - poinformowano na stronie www.jezuici.pl.

Fox jest psychologiem i psychoterapeutką. Od wielu lat zajmuje się ochroną dzieci w różnych organizacjach kościelnych. Teraz będzie wspierała jezuitów w doskonaleniu istniejących struktur oraz pomoże w stworzeniu sieci wymiany doświadczeń i w usprawnieniu korzystania ze wspólnych zasobów.

W Polsce jezuici posiadają dwóch delegatów prowincjałów ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży. W Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego jest nim o. Wojciech Żmudziński SJ, a w Prowincji Polski Południowej o. Jakub Kołacz SJ.

Bezpośredni kontakt do nich można znaleźć na stronie www. jezuici.pl/ochrona-dzieci/. Należy z niego korzystać w każdej sytuacji podejrzenia, że została dziecku wyrządzona krzywda i sprawcą był zakonnik lub osoba z zakonem współpracująca. Na tej samej stronie znajduje się także obecny dokument dotyczący przestrzeganych standardów w obu polskich prowincjach.


REKLAMA

Wydawnictwo WAM - darmowa wysyłka książek


Osoby zainteresowane doskonaleniem swojej wiedzy, wrażliwości i umiejętności w zakresie ochrony dzieci i młodzieży mogą skorzystać z oferty Centrum Ochrony Dziecka. Jego dyrektorem jest koordynator ochrony dzieci i młodzieży przy Konferencji Episkopatu Polski, o. Adam Żak SJ.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz
25,13 zł
35,90 zł

Czy duchowość może szkodzić?
Gdzie zaczyna się opętanie, a gdzie choroba?
Czy myśli bluźniercze podsyłają nam demony?
Czym różni się zwykły smutek od depresji?

Ksiądz Krzysztof Grzywocz był niewątpliwie jednym z najbardziej...

Skomentuj artykuł

Jezuici: Saoirse Fox będzie koordynować zbieranie informacji na temat ochrony dzieci i młodzieży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.