Joe Biden i jego żona uczestniczyli w mszy. Prezydent USA przyjął Komunię świętą

Joe Biden i jego żona uczestniczyli w mszy. Prezydent USA przyjął Komunię świętą
fot. Mikhail Palinchak / Depositphotos
PAP / KAI / pk

Prezydent USA Joe Biden z żoną Jill byli w sobotę wieczorem na mszy w kościele w centrum Rzymu, niedaleko ambasady Stanów Zjednoczonych. Jak donosi agencja Associated Press, Joe Biden przyjął Komunię świętą.

Joe Biden jest katolikiem, drugim w historii USA prezydentem tego wyznania po Johnie F. Kennedym.

Para prezydencka była na mszy w kościele San Patrizio, czyli pod wezwaniem patrona Irlandii świętego Patryka. Wcześniej Biden powiadomił organizatorów szczytu G20, że nie weźmie udziału w zwiedzaniu Term Dioklecjana w sobotni wieczór, co było w programie dla światowych przywódców.

Celebrans: nikt z nas nie jest czysty i doskonały

Joe Biden przyjął Komunię świętą. W Eucharystii w katolickim kościele św. Patryka uczestniczyło około 30 osób, a w świątyni prezydentowi zapewniono dużą ochronę. Biden wraz żoną siedzieli w ostatnim rzędzie. Jak podano, mszę celebrował ksiądz Joe Ciccone i dwóch księży koncelebrujących. Dostrzeżono, że Biden wrzucał walutę amerykańską na ofiarę.
- Komunia św. jest tym, co łączy nas w Panu. Nikt z nas nie jest czysty i doskonały. Zmagamy się z życiem. Wszyscy jesteśmy świętymi i grzesznikami - powiedział celebrans, ksiądz Joe Ciccone, agencji Associated Press. - Kiedy jesteś osobą publiczną, musisz podejmować pewne decyzje, zwłaszcza w demokracji, w imieniu czegoś więcej niż tylko swoich osobistych uczuć - dodał ks. Ciccone.

Amerykański prezydent jest w Wiecznym Mieście na szczycie G20. W piątek spotkał się z papieżem Franciszkiem.

DEON.PL POLECA

 

Źródło: PAP / KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Joe Biden i jego żona uczestniczyli w mszy. Prezydent USA przyjął Komunię świętą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.