Jutro Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. W kościołach zbiórka na Krajowy Fundusz Misyjny

Jutro Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. W kościołach zbiórka na Krajowy Fundusz Misyjny
Fot. Daniel Tseng / unsplash.com
KAI / tk

Każdego roku uroczystość Objawienia Pańskiego jest Dniem Modlitwy i Pomocy Misjom. W tym roku obchodzony jest pod hasłem: „Z Wieczernika aż na krańce świata”. Zgodnie z postanowieniem episkopatu, składka na tacę przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny

Tradycyjnie już, zgodnie z postanowieniem Episkopatu, składka na tacę zbierana w tym dniu w kościołach w całej Polski, przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny, któremu patronuje Komisja Episkopatu Polski ds. Misji.

Jednym z głównych zadań Komisji jest opieka nad 1800 polskimi misjonarzami i misjonarkami, posługującymi na placówkach misyjnych w 99 krajach świata. Są oni obecni w Afryce, Ameryce Południowej i Środkowej, Azji, a nawet Oceanii i na Alasce.

Misjonarze nie tylko zajmują się głoszeniem Ewangelii i formowaniem wspólnot wiary, ale także pełnią liczne dzieła charytatywne - zaznacza o. Kazimierz Szymczycha SVD, sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. - Udręczonym wojnami, ubóstwem i chorobami, społecznościom lokalnym, niosą nadzieję i pociechę swą bezinteresowną pomocą. By mogli pomagać, potrzebują naszego wsparcia finansowego i materialnego - dodaje duchowny.

O. Szymczycha w imieniu polskich misjonarzy i misjonarek, serdecznie dziękuje za każdy dar serca ofiarowany na tacę w kościołach, w dniu 6 stycznia. Informuje też, że ofiary zbierane corocznie 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego przeznaczone są nie tylko na wsparcie dla misjonarek i misjonarzy ale także na Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie utrzymywane przez Komisję Episkopatu Polski ds. Misji. Obecnie w Centrum do pracy na misjach przygotowuje się 13 osób: 9 z nich to kapłani diecezjalni, 1 kapłan zakonny i 3 siostry zakonne.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
João César das Neves

Kiedy myślimy o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce w XX wieku, często zadajemy sobie pełne wyrzutu pytanie: gdzie w tym wszystkim był Bóg?

Cud, który wydarzył się w Fatimie, jest niemożliwy do zignorowania w świetle...

Skomentuj artykuł

Jutro Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. W kościołach zbiórka na Krajowy Fundusz Misyjny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.