Kapłani diecezji tarnowskiej modlili się o nowe powołania

KAI/dm

„Radujmy się z naszego powołania” - mówił w Tuchowie abp Henryk Nowacki. W święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana odbyła się pielgrzymka kapłanów diecezji tarnowskiej do sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Niektórzy duchowni przyszli do Tuchowa na piechotę. Główną intencją była modlitwa o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

- Nasze kapłaństwo tkwi w Chrystusowe. On jest korzeniem naszego kapłaństwa - jeden, jedyny korzeń i kamień węgielny naszego kapłańskiego życia i służby. Jezus nas nazwał swoimi przyjaciółmi, ludźmi Boga, poświęconymi i namaszczonymi. Powierzył nam swój Kościół. Niech nasze serca zawsze przepełnia radość i wdzięczność za to wyróżnienie bycia kapłanem i przyjacielem Jezusa - mówił abp Nowacki.

- Niech świadomość tego wybrania pobudza do życia w bliskości Jezusa i do działania. Mamy bowiem czynić to, co nam przykazuje Jezus, dlatego radujmy się z naszego powołania. Bądźmy dumni, ale nie pyszni. Nie poddajmy się ryzyka bycia zamkniętym w sobie i dla innym, nieufnym, zrezygnowanym, rozgoryczonym. Radujmy się zawsze w Panu, w każdej sytuacji naszej posługi życia kapłańskiego, odrzucając przeciętność i rezygnację - dodał.

Hierarcha podkreślił, że trzeba ciągle na nowo rozpalać, potęgować płomień wiary w sobie i w sercach ludzi.

DEON.PL POLECA

- W naszych czasach, w których doświadczamy kryzysu wiary u wielu ludzi, dawanie prymatu Bogu ma ogromne znaczenie - dodał kaznodzieja.

- W tym świecie coraz bardziej chaotycznym i zdezorientowanym nie jest łatwo księdzu prowadzić lud Boży po drodze wytyczonej przez Ewangelię. Nie dajmy się zatrwożyć, trzymajmy mocno w rękach pochodnię wiary w Boga - powiedział.

W Tuchowie wspominano także rocznice i kapłańskie jubileusze.

Mszy św. przewodniczył abp Henryk Nowacki, który przeżywa jubileusz 20-lecia sakry biskupiej.

  1. rocznicę święceń kapłańskich obchodzi bp Stanisław Salaterski. Natomiast bp Leszek Leszkiewicz przeżywa 25-lecie kapłaństwa, a bp Artur Ważny 30. rocznicę święceń kapłańskich.

Podczas pielgrzymki była także konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Kapłani diecezji tarnowskiej modlili się o nowe powołania
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.