Wirtualna pielgrzymka do Fatimy. Rozpoczęła się 14 marca

7 miesięcy temu
KAI /kb

„Pielgrzymka maryjna do Fatimy w tym roku odbędzie się wirtualnie z powodu ograniczeń Covid-19” – zapowiedział kard. António dos Santos Marto z Leiria-Fátima.

Purpurat, którego diecezja obejmuje to znane miejsce pielgrzymkowe, poprosił katolików o duchowe włączenie się ośmiodniową pielgrzymkę, która rozpoczęła się 14 marca.

Przez cały rok tysiące katolików podróżuje do Fatimy w Portugalii, gdzie Dziewica Maryja ukazała się trojgu pastuszkom w 1917 roku. Ośmiodniowa pielgrzymka przyciąga tłumy z całego świata, ale jej charakter został zmieniony, aby chronić wspólne dobro, jakim jest zdrowie ludzi, napisał kard. Marto w liście pasterskim.

Hierarcha zapewnił, że będzie się modlił w samotności w sanktuarium, aby położyć kres „pladze pandemii”.

W ostatnim dniu, 21 marca, „udam się do sanktuarium w Fatimie, niosąc wszystkich w sercu i tam będę się modlił za was i o zakończenie plagi pandemii, powierzając nas wszystkich opiece Matki Niebieskiej i naszej Patronki”.

Diecezja udostępni filmy na swoich kanałach społecznościowych, aby pomóc wiernym w odbyciu wirtualnej pielgrzymki.

Coroczna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Cova da Iria w Fatimie trwa od 13 maja do października, czyli w okresie, w którym przed stu laty miało miejsce sześć objawień maryjnych. Ojciec Carlos Cabecinhas, rektor sanktuarium, zaprosił wiernych do wzięcia udziału w „pielgrzymce serca”, której droga nie będzie fizyczna, ale „wewnętrzna”.

Oczekuje się, że od 30 maja w Portugalii rozpoczną się normalne Msze święte z fizycznym udziałem wiernych.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Józef Antos SJ, Wacław Królikowski SJ
20,94 zł
29,90 zł

Ksiądz Józef Antos, jezuita pochodzący z parafii Paszkówka, zebrał na kartach tej książki materiały do historii swojej rodzinnej parafii. Wykorzystał w tym celu przede wszystkim łacińskie dokumenty znajdujące się w miejscowym archiwum parafialnym. Przetłumaczone przez...

Skomentuj artykuł

Wirtualna pielgrzymka do Fatimy. Rozpoczęła się 14 marca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.