Kaplica Sykstyńska przyjedzie do Polski. Będzie się jej można przyjrzeć z bliska

Kaplica Sykstyńska przyjedzie do Polski. Będzie się jej można przyjrzeć z bliska
Fot. depositphotos.com
national-geographic.pl / tk

Kaplica Sykstyńska uchodzi za najważniejszy skarb Watykanu - jest drugim najczęściej odwiedzanym muzeum na świecie. To także miejsce, gdzie podczas konklawe wybierany jest papież. Teraz, dzięki multimedialnej wystawie, można będzie ją zwiedzić bez konieczności podróżowania do Włoch.

Kaplica Sykstyńska fascynuje artystów, badaczy i turystów od ponad 500 lat. Jej sława opiera się na znakomitych freskach Michała Anioła, które są uważane za jedno z najważniejszych dzieł sztuki w historii. Jeszcze w tym roku freski zostaną zaprezentowane w Polsce na multimedialnej wystawie "Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo". To projekt o międzynarodowym charakterze, dostosowany do różnych kultur, środowisk i narodowości.

Wyjątkowa wystawa w Polsce

Warto pamiętać, że Kaplica Sykstyńska jest często odwiedzana przez tłumy turystów, co wiąże się z długimi kolejkami. Jednak multimedialna wystawa, która będzie dostępna w Warszawie od 18 listopada, umożliwi zwiedzającym poznanie fresków w nowy sposób. To pierwsza okazja, aby je zobaczyć z bliska i zrobić zdjęcia, ponieważ w samej kaplicy obowiązuje zakaz fotografowania fresków. Tego typu ograniczenia nie obowiązują na nowatorskiej wystawie.

Goście wystawy będą mogli doświadczyć "spektaklu" przy użyciu wszystkich swoich zmysłów, dzięki wykorzystaniu najbardziej zaawansowanego sprzętu audiowizualnego na świecie, w tym 50 projektorów laserowych o najwyższej rozdzielczości. Projekt obejmuje również element edukacyjny, który prezentuje znaczenie tego rzymskiego skarbu oraz proces twórczy Michała Anioła, jednego z największych artystów epoki renesansu.

DEON.PL POLECA

Jak czytamy na national-geographic.pl, "'Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo'" jest dotychczas najbardziej zaawansowaną technologicznie ekspozycją, mającą odwzorować prawdziwy budynek. Całość zajmie powierzchnię ponad 1600 m kw. Obrazy będą wyświetlane nie tylko na ścianach, ale także na suficie przestrzeni wystawowej, aby w jak największym stopniu oddać piękno wnętrza obiektu".

Gdzie obejrzeć Kaplicę Sykstyńską?

Polska będzie pierwszym krajem, w którym zaprezentowana będzie wyjątkowa wystawa. Pierwszym przystankiem będą błonia Stadionu Narodowego w Warszawie, a później wystawa odwiedzi także inne miasta.

Projekt jest realizowany pod auspicjami Muzeum Watykańskiego i działa pod jego bezpośrednim patronatem.

Źródło: national-geographic.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ulrich Nersinger

Wielkie tajemnice. Aura skandalu. Materiał na dziesiątki filmów sensacyjnych. Wszystko to w jednej książce

Wydaje się, że Dekalog zakazuje szpiegowania. Ale czy na pewno? W swojej długiej historii Stolica Apostolska była uwikłana w znacznie więcej...

Skomentuj artykuł

Kaplica Sykstyńska przyjedzie do Polski. Będzie się jej można przyjrzeć z bliska
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.