Kard. Krajewski dziękował za pomoc i spotkał się z potrzebującymi

Kard. Krajewski dziękował za pomoc i spotkał się z potrzebującymi
Kard. Konrad Krajewski (fot. Maskacjusz TV/Youtube)
vaticannews.va/mk

Jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski przebywał w diecezjach leżących nieopodal Mediolanu: w Cremonie i Lodi, gdzie otworzył nowe noclegownie. Jak powiedział w rozmowie z Radiem Watykańskim, w tych miejscach Jezus już się narodził.

Jak informuje Krzysztof Ołdakowski SJ w serwisie vaticannews.va, jałmużnik papieski odbył „pełną zadziwienia podróż” odwiedzając kilka miast na północy Włoch, aby w imieniu Franciszka podziękować różnym osobom oraz instytucjom za wsparcie ubogich i wykluczonych.

W Mediolanie podziękował osobom, które od sześciu lat przysyłają co miesiąc do Rzymu cały olbrzymi samochód jedzenia. Kard. Krajewski odwiedził także jeden z zakładów pracy koło Piacenzy, gdzie pracownicy oddają regularnie swoje bony żywnościowe dla ubogich.

- Najpierw byłem w Padwie, gdzie jest 800 osób osadzonych i mają przepiękną inicjatywę - mianowicie w środku więzienia znajduje się piekarnia i cukiernia. Więźniowie wstają o 2 lub 1 w nocy, aby zapewnić ciasto i chleb w Padwie - relacjonował kard. Krajewski w Radiu Watykańskim.

DEON.PL POLECA

Papieski jałmużnik odwiedził tez firmę zajmująca się oczyszczaniem miasta, w której pracują więźniowie kończący kary oraz ci, którzy wyszli na wolność, ale nie znaleźli innego zajęcia.

- Tam wraz z nimi odprawiłem mszę świętą pośród tych wywrotek i śmieciarek. Było obecnych około 500 osób. Po prostu byliśmy razem i mogę powiedzieć, że zostaliśmy razem „nawiedzeni” - mówił kard. Krajewski.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Wojciech Polak, Marek Zając

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Skomentuj artykuł

Kard. Krajewski dziękował za pomoc i spotkał się z potrzebującymi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.