Kard. Krajewski na Światowy Dzień Ubogich: są ludzie, którzy nie są tak szczęśliwi jak my

Kard. Krajewski na Światowy Dzień Ubogich: są ludzie, którzy nie są tak szczęśliwi jak my
Fot. CREDO.PRO/PL / YouTube.com
Krzysztof Ołdakowski SJ / vaticannews.va / tk

Jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski powiedział w czasie Światowego Dnia Ubogich, że „naprawdę ostatnią rzeczą jakiej potrzebują nasi biedni to pomoc materialna. Oni potrzebują nas, potrzebują, aby ich wysłuchać, potrzebują tego, aby ktoś wreszcie potraktował ich poważnie”.

Wczoraj w Asyżu Papież przypomniał o okolicznościach wprowadzenia Światowego Dnia Ubogich. Pod koniec jednej celebracji, podczas Roku Jubileuszowego przed pięcioma laty, jeden z uczestników zawołał w stronę Ojca Świętego, że są jubileusze dla wszystkich, tylko nie dla biednych. - Była to zatem odpowiedź Franciszka na konkretne pragnienie wyrażone przez jednego z wiernych – powiedział kard. Konrad Krajewski.

Papieski jałmużnik opowiedział także o przebiegu jutrzejszego Światowego Dnia Ubogich w Watykanie.

- Będzie on wyglądał troszkę inaczej niż byśmy chcieli. Odbędzie się wspólna Eucharystia z Papieżem w Bazylice, a następnie powinien być obiad w Auli Pawła VI dla prawie tysiąca pięciuset osób, jak to było w poprzednich latach, jednak w tym roku to jeszcze niemożliwe.

DEON.PL POLECA

- Wszystkie osoby uczestniczące w celebracji otrzymają od Papieża bardzo konkretny prezent w postaci paczki żywnościowej. W ten sposób jakby zastępujemy to wspólne spotkanie przy stole, ze względu na dobro naszych podopiecznych, którzy przybędą z różnych zakątków Włoch i świata, żeby nie narażać ich na niepotrzebne skutki pandemii - podkreślił kard. Krajewski.

Zwrócił również uwagę, że Światowy Dzień Ubogich stanowi dla nas wszystkich zaproszenie do wejścia w sam środek Ewangelii.

- Są ludzie, którzy nie są tak szczęśliwi jak my. Los się do nich nie uśmiechnął. Ich historia życia jest bardzo trudna. Natomiast każdy z nas może być tym aniołem stróżem, który stanie na drodze ich życia. Tu nie tyle chodzi o pomoc materialną.

- Naprawdę ostatnią rzeczą jakiej potrzebują nasi biedni to pomoc materialna. Oni potrzebują nas, potrzebują, aby ich wysłuchać, potrzebują tego, aby ktoś wreszcie potraktował ich poważnie, aby ktoś z nimi usiadł, nie tyle dał im coś do jedzenia, co zjadł z nimi. I myślę, że to jest najważniejsze przesłanie, po prostu potraktować ich jak równych sobie – powiedział kard. Krajewski.

Źródło: Krzysztof Ołdakowski SJ / vaticannews.va / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Krajewski na Światowy Dzień Ubogich: są ludzie, którzy nie są tak szczęśliwi jak my
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.