Kard. Luis Tagle z Filipin na Zjeździe Gnieźnieńskim

Kard. Luis Tagle z Filipin na Zjeździe Gnieźnieńskim
(fot. facebook.com/bishopluisantonio.g.tagle)
zjazd.org / jm

Z radością informujemy, że w piątek 11 marca 2016 r. jeden z głównych referatów X Zjazdu Gnieźnieńskiego wygłosi kard. Luis Antonio Gokim Tagle, arcybiskup Manili, stolicy Filipin. Będzie to jego pierwsza wizyta w Polsce.

Prawie zawsze się uśmiecha. Bywa nazywany "Wojtyłą z Azji". Znany ze swej wrażliwości, duchowej głębi, otwartości i radosnego charakteru. Uchodzi za jedynego duchownego, który doprowadzał Benedykta XVI do śmiechu. Jeden z najpopularniejszych kardynałów na Facebooku. Niektórzy przewidują, że będzie w przyszłości poważnym kandydatem na papieża.

DEON.PL POLECAUrodził się w roku 1957 w Manili. W 1982 r. otrzymał święcenia kapłańskie. Uzyskał doktorat z teologii w Waszyngtonie. W latach 1997-2002 był członkiem Międzynarodowej Komisji Teologicznej. W 2001 r. został mianowany biskupem diecezji Imus. Od 2011 r. jest arcybiskupem Manili, a od 2012 r. kardynałem. W marcu 2015 r. został przewodniczącym Caritas Internationalis.

Po polsku ukazała się jego książka "Ludzie Wielkiej Nocy". Natomiast tu można zobaczyć relację z rozmowy o tej książce z udziałem dwóch innych zjazdowych prelegentów: bp. Grzegorza Rysia i o. Dariusza Piórkowskiego SJ.

Wcześniej zapowiadany był udział w tej sesji także ks. prof. Tomáša Halíka, wiernego przyjaciela Zjazdów Gnieźnieńskich. Niestety, w ostatnich dniach trafił on do szpitala i jego stan zdrowia nie pozwoli mu na przyjazd w marcu do Gniezna.

Podczas tej sesji X Zjazdu Gnieźnieńskiego obok filipińskiego kardynała swoim doświadczeniem wiary jako wolności podzielą się ks. dr Jan Kaczkowski i dr Małgorzata Wałejko.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kard. Luis Tagle z Filipin na Zjeździe Gnieźnieńskim
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.