Kard. Parolin: możliwa i potrzebna jest współpraca różnych religii w trosce o dobro wspólne

Kard. Parolin: możliwa i potrzebna jest współpraca różnych religii w trosce o dobro wspólne
(fot. episkopat.pl)
vaticannews.va / pch

Chrześcijanie są dzisiaj prześladowani w wielu miejscach na świecie - stwierdził watykański sekretarz stanu podczas odbywającego się we Florencji IV Festiwalu Religii.

Kard. Parolin zauważył, że już sam Jezus w Ewangelii mówiąc o sytuacji uczniów wskazał na prześladowanie i odrzucenie przez świat. Celem spotkania jest wymiana myśli na temat religii i jej wpływu na społeczeństwo. Uczestniczy w nim również patriarcha Karekin II, katolikos wszystkich Ormian.

Kard. Pietro Parolin zauważył, że możliwa i potrzebna jest współpraca różnych religii w trosce o dobro wspólne. Trudności rodzą się wtedy, gdy do głosu dochodzą różne fundamentalizmy. Są one porażką wiary i klęską religii. Podkreślił, że u podstaw kryzysu europejskiego leży zagubienie zmysłu religijnego, odniesienia do Boga. Wartości bowiem, które znajdują się u podstaw tożsamości europejskiej, wypływają z chrześcijaństwa i kiedy zaczyna brakować miejsca dla Boga upadają również one.
"Powiedziałbym, że w dzisiejszym społeczeństwie potrzebujemy jeszcze bardziej wiary, ponieważ istnieje ryzyko, że człowiek się zagubi. To zasługuje na bardzo mocne podkreślenie w całym wymiarze antropologicznym"
- stwierdził kard. Parolin.
"Kiedy zamknięta zostaje transcendencja pojawia się ryzyko, że człowiek się zagubi, przegra swoje życie. Jest tyle bicia na alarm, które przychodzi z wielu stron. Wiara niesie w sobie zbawienie, wiara zbawia człowieka w jego wymiarze całościowym"
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Parolin: możliwa i potrzebna jest współpraca różnych religii w trosce o dobro wspólne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.