Kard. Parolin wyświęci nowego nuncjusza na Ukrainie

Kard. Parolin wyświęci nowego nuncjusza na Ukrainie
(fot, shutterstock.com)
KAI / jb

Nowy nuncjusz apostolski na Ukrainie prał. Visvaldas Kulbokas otrzyma 14 sierpnia święcenia biskupie z rąk sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolina. Uroczystość odbędzie się w archikatedrze w Wilnie.

Visvaldas Kulbokas urodził się 14 maja 1974 r. w Kłajpedzie (Litwa). Święcenia kapłańskie przyjął 19 lipca 1998 r., i jest inkardynowany do diecezji Telsze. Uzyskał doktorat z teologii i posiada licencjat kanoniczny z prawa kanonicznego. Do służby dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej wstąpił 1 lipca 2004 r. Pracował w przedstawicielstwach papieskich w Libanie, Holandii, Federacji Rosyjskiej oraz w Kenii, a także w Sekcji ds. Stosunków z Państwami Sekretariatu Stanu. Mówi po litewsku, włosku, francusku, hiszpańsku, angielsku i rosyjsku.

15 czerwca br. papież Franciszek mianował go nuncjuszem apostolskim na Ukrainie, wynosząc go jednocześnie do godności arcybiskupa tytularnego Martany.

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Olubińska
27,93 zł
39,90 zł

Pozwól nadziei rozkwitnąć na nowo

Kanapa, stół, okno z widokiem na niebo – to od jakiegoś czasu cały nasz świat. Wśród czterech ścian zatęskniliśmy za zwykłą codziennością i wypiciem kawy z dawno niewidzianym bliskim. Wielu...

Skomentuj artykuł

Kard. Parolin wyświęci nowego nuncjusza na Ukrainie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.