Kard. Raï do biskupów: to z naszego powodu wierni odwracają się od Kościoła

Kard. Raï do biskupów: to z naszego powodu wierni odwracają się od Kościoła
fot. Salve TV / YouTube
KAI / pk

-  Jakie jest nasze ojcostwo, jeśli nie ma w naszych sercach miłości do naszych księży i naszego ludu? - pytał biskupów maronickich patriarcha kard. Béchara Boutros Raï, otwierając doroczny synodu tego katolickiego Kościoła wschodniego.

Rozpoczęte w poniedziałek w Bkerké koło Bejrutu obrady potrwają do 18 czerwca. Hierarcha wezwał biskupów do głębszego życia modlitewnego, wielkodusznego ofiarowania samych siebie i pomocy ubogim.

DEON.PL POLECA
Patriarcha stwierdził, że z powodu postępowania niektórych członków hierarchii kościelnej wierni krytykują Kościół. - Nasz lud nas krytykuje, traci dla nas szacunek i odwraca się od Kościoła z naszego powodu - wskazał kard. Raï.

Kard. Raï: jakie jest nasze ojcostwo, jeśli nie ma w naszych sercach miłości do naszych księży i naszego ludu?

- Nasze diecezje potrzebują naszego poświęcenia i naszej wielkoduszności w dawaniu, nawet ze szkodą dla naszego prywatnego czasu, naszej potrzeby odpoczynku i rekreacji. Czy jesteśmy tak zmęczeni jak nasz lud? Czy dajemy się całkowicie i z całego serca? Jakie jest nasze ojcostwo, jeśli nie ma w naszych sercach miłości do naszych księży i naszego ludu? - pytał hierarcha. Wyjaśnił, że ojcostwo biskupów nie jest "odrzucane bez powodu" i że "ojcostwo nie znosi autorytetu, ale go uczłowiecza".

DEON.PL POLECA

Zauważył, że "kiedy miłość panuje w naszych biskupich sercach, okazujemy ją w czynach miłosierdzia wobec naszych braci i sióstr, w ich potrzebach materialnych, duchowych, moralnych". - Nie zapominajmy, że ubodzy są skarbem Kościoła i że musi on ich bronić przez rozpaczą, zniechęceniem i skrajnym ubóstwem. Naszym obowiązkiem jest znalezienie sposobów zapewnienia im utrzymania na stałe, a nie sezonowo. Każda diecezja jest w stanie zidentyfikować swoich ubogich i zorganizować dla nich posługę miłości, jeśli o to zadbamy - przekonywał kardynał.

Obrady synodu poprzedziły pięciodniowe rekolekcje biskupów, poświęcone modlitwie.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Skomentuj artykuł

Kard. Raï do biskupów: to z naszego powodu wierni odwracają się od Kościoła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.