Kard. Sako do muzułmanów: nazywajcie chrześcijan „ludem Księgi”, a nie niewiernymi

Kard. Sako do muzułmanów: nazywajcie chrześcijan „ludem Księgi”, a nie niewiernymi
Kardynał Louis Sako, chaldejski patriarcha Babilonii (fot. YouTube / Subaran Com)

O usunięcie z irackich podręczników szkolnych wyrażeń obraźliwych dla chrześcijan zaapelował kard. Louis Sako w przesłaniu na muzułmański miesiąc postu Ramadan.

Chaldejski patriarcha Babilonu zaproponował, by nazywano tam wyznawców Chrystusa określeniem „lud Księgi”.

DEON.PL POLECASkładając wyznawcom islamu życzenia, hierarcha wyraził nadzieję, że będzie to dla nich okres zbliżania się do Boga i innych ludzi poprzez post, modlitwę, akty miłosierdzia, przebaczenie i pojednanie, a także okazją do pogłębiania więzów braterstwa, przyjaźni i szacunku, o których mówił papież Franciszek w czasie swej wizyty w Iraku w dniach 5-8 marca br.

Swe przesłanie kardynał zakończył wezwaniem do przyjęcia dla chrześcijan nazwy „lud Księgi” [zaczerpniętej z Koranu – KAI], „która powinna być włączona do podręczników używanych w szkołach państwowych w zamian za inne definicje, błędne i nie do przyjęcia”.

W niektórych podręcznikach chrześcijanie nadal nazywani są niewiernymi lub politeistami (takfir, kafir), co jest typowe dla antychrześcijańskiej polemiki.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Peter Seewald

Chłopiec z bawarskiej wioski na skraju Alp zostaje głową najstarszej, największej i najbardziej tajemniczej instytucji na świecie, Kościoła katolickiego z miliardem trzystu tysiącami członków! Tym samym po raz pierwszy od pięciuset lat katedrę Piotra ponownie...

Skomentuj artykuł

Kard. Sako do muzułmanów: nazywajcie chrześcijan „ludem Księgi”, a nie niewiernymi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.