Kard. Sako o tym, jak mogą zareagować muzułmanie na wizytę papieża w Iraku

Kard. Sako o tym, jak mogą zareagować muzułmanie na wizytę papieża w Iraku
(fot. Deposit Photos)
9 miesięcy temu
KAI / kw

Zapowiedziana przez papieża Franciszka na rok 2020 jego wizyta w Iraku pomoże jego mieszkańcom w staraniach o pokój, stabilizację i pojednanie. Opinię taką wyraził chaldejski patriarcha Babilonu kard. Louis Raphaël Sako.

W rozmowie z włoską agencją prasową SIR ujawnił, że papieska zapowiedź wzbudziła "wielką radość" w Iraku, nie tylko wśród tamtejszych katolików, ale także u władz państwowych. - Nie znamy na razie szczegółów wizyty, ale będzie ona dla całego narodu irackiego okazją do modlitwy, pojednania, przebaczenia, jedności, taka jak było w innych miejscach: w Abu Zabi, w Maroku, w Egipcie wizyta papieża tyle zmieniła w relacjach między chrześcijanami i muzułmanami, wsparła dialog - zaznaczył kard. Sako. Dodał, że "papież Franciszek jest człowiekiem pokoju, ducha", a jego przyjazd do Iraku będzie dla jego mieszkańców "olbrzymim błogosławieństwem".

- Myślę, że ta wizyta pomoże iść w kierunku pokoju, stabilizacji, pojednania. Świadectwo Franciszka jest dla chrześcijan i muzułmanów świadectwem prawdziwej wiary, która jest głęboka, wiary połączonej z miłością. Dla wielu muzułmanów będzie to okazja to śledzenia papieskich liturgii i przemówień. Wszystko to pomoże we wzajemnym współżyciu. Wizyta Franciszka będzie przede wszystkim bardzo wielkim wsparciem dla wspólnoty chrześcijańskiej - podkreślił patriarcha.

Wskazał, że sytuacja w Iraku w dziedzinie bezpieczeństwa jest dziś lepsza. Jedynym lękiem napawa napięcie w stosunkach z Iranem, ale jest nadzieja, że "sposobem rozwiązania problemów będzie dialog, a nie wojna". - Wszyscy boją się nowej wojny, która zrujnuje Iran i Irak. Ludzie są zmęczeni wojnami - przyznał kardynał.

Zauważył, że Franciszek jest osobą szanowaną przez wszystkich. - Wprawdzie niektórzy chrześcijanie go krytykują, ale muzułmanie żywią dla Ojca Świętego wielki szacunek za jego otwartość, jego styl, jego pokorę, jego prostotę. Jest blisko wszystkich, co dla nich jest nowością. Jego przyjazd będzie dla nas czasem łaski - powiedział chaldejski patriarcha.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
26,94 zł
44,89 zł

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Kard. Sako o tym, jak mogą zareagować muzułmanie na wizytę papieża w Iraku
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Kard. Sako o tym, jak mogą zareagować muzułmanie na wizytę papieża w Iraku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.