Kard. Semeraro: kard. Wyszyński i matka Czacka byli wierni Ewangelii za wszelką cenę

Kard. Semeraro: kard. Wyszyński i matka Czacka byli wierni Ewangelii za wszelką cenę
Fot. PAP/Radek Pietruszka
KAI / kb

- Nowi polscy błogosławieni przekazali świadectwo życia wiernego Ewangelii, za wszelką cenę - powiedział powiedział dziś w Warszawie kard. Marcello Semeraro. Wysłannik papieski wygłosił homilię podczas uroczystości beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Msza św. sprawowana jest w Świątyni Opatrzności Bożej.

Watykański hierarcha ocenił, że dzisiejsza wspólna beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej jest niejako dopełnieniem ich spotkania, które miało miejsce w Laskach w 1926 r., dzięki któremu się poznali.

Błogosławieni kard. Wyszyński i matka Elżbieta Róża Czacka

“Młody wówczas kapłan był zbudowany wiarą i wytrwałością tej kobiety, która, poruszona Bożą miłością, była całkowicie oddana Panu Bogu i bliźniemu” - podkreślił kard. Semeraro. Dodał, że obydwoje Kochali Boga oraz do potrzebującego i bezbronnego człowieka.

Wysłannik papieski stwierdził, że nowi Błogosławieni przekazali świadectwo życia wiernego Ewangelii, za wszelką cenę. “Pozostawili wzór służby konkretnemu potrzebującemu człowiekowi, również wówczas, kiedy nikt się nim nie zajmuje i wydaje się, że zwycięża obojętność” - wskazał hierarcha.

DEON.PL POLECA

“Niech nowi Błogosławieni będą potężnymi orędownikami dla tego zasłużonego Narodu, niech będą światłem dla władz państwowych i samorządowych oraz niech wspomagają Kościół w Polsce w ciągłej wierności Ewangelii Chrystusa” - zakończył swoją homilię kard. Marcello Semeraro.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jolanta Reisch-Klose

Literacka opowieść Jolanty Reisch-Klose w przystępny sposób przybliża dzieciom nie tylko sylwetkę kardynała Stefana Wyszyńskiego, lecz także tło historyczne jego życia. Wyjaśnia najtrudniejsze pojęcia związane z biografią nowego błogosławionego, a także z dwudziestowieczną historią Polski....

Skomentuj artykuł

Kard. Semeraro: kard. Wyszyński i matka Czacka byli wierni Ewangelii za wszelką cenę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.