Papież: kard. Wyszyński i matka Czacka to dwie postaci, które z bliska poznały krzyż

Papież: kard. Wyszyński i matka Czacka to dwie postaci, które z bliska poznały krzyż
Fot. PAP/EPA/LUCA ZENNARO
KAI / kb

- Przykład nowych Błogosławionych niech nas pobudza do przemieniania ciemności w światłość mocą miłości - powiedział Franciszek podczas modlitwy "Anioł Pański" w Budapeszcie nawiązując do odbywającej się w Warszawie beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej.

Modlitwa zakończyła uroczystą Mszę św. wieńczącą 52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny.

"Dziś, niedaleko stąd, w Warszawie dokonuje się ogłaszanie Błogosławionymi dwojga świadków Ewangelii: Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Elżbiety Czackiej, założycielki Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. Dwie postaci, które z bliska poznały krzyż: Prymas Polski, aresztowany i internowany, zawsze był mężnym pasterzem według Serca Chrystusowego, heroldem wolności i godności człowieka; Siostra Elżbieta, która w młodości straciła wzrok, poświęciła całe swoje życie pomocy niewidomym. Przykład nowych Błogosławionych niech nas pobudza do przemieniania ciemności w światłość mocą miłości" - powiedział papież.

Słowa papieża zostały przyjęte gorącymi brawami.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież: kard. Wyszyński i matka Czacka to dwie postaci, które z bliska poznały krzyż
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.