Papież pobłogosławił zdjęcie kard. Wyszyńskiego, które otrzymał

Papież pobłogosławił zdjęcie kard. Wyszyńskiego, które otrzymał
Fot. PAP/EPA/SZILARD KOSZTICSAK / Twitter
PAP/ kb

W trakcie dzisiejszego lotu do Budapesztu papież otrzymał na pokładzie samolotu zdjęcie kard. Stefana Wyszyńskiego. Reakcja  na podarunek była błyskawiczna. Franciszek pobłogosławił zdjęcie.

O godz. 7.42 Franciszek przybył do Budapesztu. Papież w niedzielę odprawił Mszę św. na zakończenie 52. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. Jest to trzecia wizyta zwierzchnika Kościoła katolickiego w tym kraju.

W 1991 r. i 1996 r. Węgry odwiedził Jan Paweł II. Po południu Ojciec Święty uda się do Bratysławy, a w kolejnych dniach odwiedzi Preszów, Koszyce i Šaštin (Szasztin). Hasłem 34. zagranicznej podróży apostolskiej Franciszka są słowa: "Z Maryją i Józefem w drodze do Jezusa”.

Oczekuje się, że weźmie w niej udział około 100 tys. osób. O godz. 14.30 planowany jest odlot papieża do stolicy Słowacji Bratysławy.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież pobłogosławił zdjęcie kard. Wyszyńskiego, które otrzymał
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.