52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny. Papież przybył do Budapesztu.

52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny. Papież przybył do Budapesztu.
Fot. PAP/EPA/SZILARD KOSZTICSAK
KAI / kb

O godz. 7.42 Franciszek przybył do Budapesztu. Papież w niedzielę odprawi Mszę św. na zakończenie 52. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. Jest to trzecia wizyta zwierzchnika Kościoła katolickiego w tym kraju.

W 1991 r. i 1996 r. Węgry odwiedził Jan Paweł II. Po południu Ojciec Święty uda się do Bratysławy, a w kolejnych dniach odwiedzi Preszów, Koszyce i Šaštin (Szasztin). Hasłem 34. zagranicznej podróży apostolskiej Franciszka są słowa: "Z Maryją i Józefem w drodze do Jezusa”.

Papież w Budapeszcie

Na lotnisku papieża Franciszka powitali m. in. wicepremier, nuncjusz apostolski na Węgrzech, abp Michael A. Blume, S.V.D., ambasador Węgier przy Stolicy Apostolskiej, Eduard Habsburg-Lothringen oraz węgierscy biskupi z metropolitą Esztergom-Budapesztu kard. Péterem Erdő. Dwoje dzieci w tradycyjnych strojach ofiarowało Ojcu Świętemu kwiaty.

Po ceremonii powitania Franciszek udał się do Muzeum Sztuk Pięknych na spotkanie z prezydentem Węgier Jánosem Áderem i premierem Viktorem Orbánem. Następnie, w tym samym miejscu, spotka się z biskupami, do których wygłosi przemówienie. Potem papież wygłosi przemówienie do delegacji Rady Ekumenicznej oraz przedstawicieli niektórych wspólnot żydowskich.

DEON.PL POLECA

O 11.30 odprawi Mszę na budapeszteńskim Placu Bohaterów na zakończenie 52. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego.

Oczekuje się, że weźmie w niej udział około 100 tys. osób. O godz. 14.30 planowany jest odlot papieża do stolicy Słowacji Bratysławy.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny. Papież przybył do Budapesztu.
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.