Papież zawierzył Matce Bożej podróż do Budapesztu i na Słowację

Papież zawierzył Matce Bożej podróż do Budapesztu i na Słowację
Papież Franciszek (Fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI)
KAI/dm

W piątek o godz. 19.00 papież Franciszek udał się do Bazyliki Matki Bożej Większej, by - swoim zwyczajem - zawierzyć Maryi rozpoczynającą się w niedzielę podróż do Budapesztu i na Słowację.

Papież, tak, jak czyni to przed każdą podróżą i po powrocie do Rzymu, modlił się przed ikoną patronki Rzymu - Maryi czczonej w wizerunku Matki Bożej Ocalenia Ludu Rzymskiego (Salus Populi Romani). Następnie powrócił do Domu Świętej Marty.

Informując o zbliżającej się 34. podróży zagranicznej papieża Franciszka, Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej konsekwentnie mówi, że jest to wizyta w Budapeszcie i na Słowacji - nie używając sformułowania: wizyta na Węgrzech. Jest to podkreślenie, że papież odwiedza stolicę Węgier z uwagi na 52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny, którego zamknięciu będzie przewodniczył. Sam papież dał to do zrozumienia podczas konferencji prasowej w drodze powrotnej z Iraku w marcu br., kiedy wyjaśnił: „Nie będzie to wizyta w kraju, tylko wyjazd na Mszę świętą. Ale Budapeszt znajduje się dwie godziny jazdy od Bratysławy: dlaczego więc nie odwiedzić Słowaków?”

Udział papieża Franciszka we Mszy św. wieńczącej światowe spotkanie w Budapeszcie, to ważny znak ze strony Ojca Świętego, ponieważ po raz ostatni papież -św. Jana Paweł II był obecny na Międzynarodowym Kongresie Eucharystycznym 21 lat temu, w Rzymie, w Roku Świętym 2000.

KAI/dm

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Papież zawierzył Matce Bożej podróż do Budapesztu i na Słowację
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.