Kard. Tagle po pielgrzymce papieża do Bahrajnu: największymi misjonarzami są tam świeccy

Kard. Tagle po pielgrzymce papieża do Bahrajnu: największymi misjonarzami są tam świeccy
fot. Colm Flynn / YouTube
KAI / pk

Papieska podróż do Bahrajnu, nie była zwyczajną wizytą, lecz "pielgrzymką pokoju", ponieważ "papież odnosił wszystko, o czym mówił do Boga i modlitwy", zaznacza kard. Luis Antonio Tagle, proprefekt Dykasterii ds. Ewangelizacji. Dodaje, że w regionie Zatoki Perskiej "największymi misjonarzami są świeccy".

Hierarcha Podkreśla geniusz perspektywy papieża, która jako jedyna prowadzi nas do "odkrycia, iż pochodzimy od jednego źródła i jesteśmy powiązani".

Purpurat uwypuklił również niezwykłą sytuację chrześcijan w regionie Zatoki Perskiej. Jest to bowiem teren misyjny, gdzie największymi misjonarzami są migranci ekonomiczni, którzy "się nie spodziewali, że znajdą misję".

- To jest pielgrzymka pokoju i wezwanie ludzi różnych narodowości, kultur i języków do odkrycia na nowo naszego wspólnego człowieczeństwa. Podczas pielgrzymki było dużo znaków, dotknięto też kwestii politycznych i ekonomicznych. Ostatecznie jednak wezwała ona do modlitwy i adoracji jedynego Boga. W drugiej części papież skoncentrował się na nas chrześcijanach, którzy jesteśmy podzieleni. Myślę, że ojciec święty zachęca nas, aby nasze szkoły, szpitale i inne instytucje były domem dla wszystkich. Region Zatoki jest teren misyjnym. Mamy tutaj księży i osoby zakonne, ale trzeba przyznać, że największymi misjonarzami są świeccy. Przyjechali tutaj, aby znaleźć pracę i pewnie się nie spodziewali, że znajdą misję. Bardzo dobrze sobie jednak z nią radzą. Papieska wizyta jest wielkim wzmocnieniem, daniem potężnego impulsu dla lokalnych chrześcijan. Świeccy, z którymi rozmawiałem mówili, że czują uznanie dla tego kim są, nie chodzi tu tylko o uznanie dla ich pracy, ale o uznanie ich bogactwa jako osób oraz relacji jakie tworzą. Myślę, że będzie wiele trudno dostrzegalnych owoców tej wizyty. Miejscowi na pewno jednak dadzą świadectwo tej zmiany - wskazał kard. Tagle.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Kard. Tagle po pielgrzymce papieża do Bahrajnu: największymi misjonarzami są tam świeccy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.