Kard. Tagle: to łączy katolicyzm, buddyzm i hinduizm

Kard. Tagle: to łączy katolicyzm, buddyzm i hinduizm
(fot. youtube.com)
6 lat temu
KAI / ml

"W Azji prawie wszystkie starożytne religie, takie jak buddyzm, hinduizm, konfucjanizm, mają tradycje związane z miłosierdziem" - powiedział kard. Tagle w wywiadzie dla Radia Watykańskiego.

Arcybiskup stolicy Filipin w wywiadzie dla Radia Watykańskiego zauważył, że w obliczu ostatnich aktów przemocy, takich jak zamachy w Paryżu, tym ważniejsze jest przypominanie dobrej nowiny Bożego Miłosierdzia.

Choć trudno zrozumieć motywy działania terrorystów mordujących niewinnych ludzi, jedno jest pewne: w ich sercach nie ma miłosierdzia.

Metropolita Manili nie zdziwił się, kiedy Ojciec Święty ogłosił Rok Jubileuszowy pod hasłem "Miłosierni jak Ojciec". Było bowiem widać od samego początku pontyfikatu, że tematyka miłosierdzia jest szczególnie bliska Franciszkowi.

Kard. Tagle podzielił się także swoim obserwacjami, w jaki sposób miłosierdzie jest obecne w Azji w innych tradycjach niż chrześcijańskie.

- U nas w Azji prawie wszystkie starożytne religie, takie jak buddyzm, hinduizm, konfucjanizm, mają tradycje związane z miłosierdziem. Dla przykładu mnisi buddyjscy co rano chodzą po całym mieście i proszą o jedzenie, ubrania, ale nie dla siebie, tylko dla biednych. Na obiad do wielkiego stołu mnisi zapraszają wszystkich, a sami jedzą ostatni: to prawdziwe miłosierdzie! Mam nadzieję, że w tym Roku Jubileuszowym punktem odniesienia dla dialogu międzyreligijnego, nie tylko z akademickiego punktu widzenia, ale także z praktycznego, będzie właśnie miłosierdzie - powiedział kard. Tagle.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Tagle: to łączy katolicyzm, buddyzm i hinduizm
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.