Kard. Tagle: zacierają się granice między krajami chrześcijańskimi i terenami misyjnymi

Kard. Tagle: zacierają się granice między krajami chrześcijańskimi i terenami misyjnymi
(Fot. Colm Flynn / YouTube)
KAI/dm

Zacierają się granice między krajami tradycyjnie chrześcijańskimi i terenami misyjnymi. Mówił o tym prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów kard. Luis Antonio Tagle podczas krajowego zgromadzenia Papieskich Dzieł Misyjnych w Hiszpanii, jakie odbyło się w dniach 24-26 maja w Escorialu.

Wskazał, że ewangelizacja ma takie znaczenie dla Kościoła, że prefektem nowo utworzonej Dykasterii ds. Ewangelizacji będzie osobiście papież. Jest to znak tego, że papież jest nie tylko administratorem, ale pierwszym ewangelizatorem”.

Mówiąc o organizacji nowej dykasterii filipiński purpurat zaznaczył, że jej Sekcja ds. Ewangelizacji Narodów będzie nadal zajmowała się tym, co robiła dotychczas kongregacja. Wśród jej bieżących wyzwań wymienił na pierwszym miejscu dialog międzyreligijny.

- Nie tylko w celu dyskusji czy głoszenia dobrej nowiny, ale także pomocy w budowaniu świata przyjaźni, zrozumienia, co papież Franciszek nazywa braterstwem za sprawą religii. Dlaczego? Ponieważ w dzisiejszych czasach religie są wykorzystywane w celach ekstremistycznych, co sprawia, że ludzie walczą ze sobą w imię religii - wyjaśnił kard. Tagle.

Zaznaczył, że aby dotrzeć do ludzi, trzeba zająć się ich podstawowymi potrzebami, edukacją, ewangelizując konkretnymi aktami miłosierdzia.

- Wszyscy rozumieją język miłosierdzia - zaznaczył hierarcha, dodając, że „Bóg jest miłością”.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kard. Tagle: zacierają się granice między krajami chrześcijańskimi i terenami misyjnymi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.