Kardynał krytykuje politykę imigracyjną D. Trumpa

Kardynał krytykuje politykę imigracyjną D. Trumpa
(fot. BostonCatholic / Foter.com / CC BY-ND)
KAI / kk

Watykański dziennik "L'Osservatore Romano" przedrukował po włosku wywiad, jakiego arcybiskup Bostonu kard. Sean Patrick O'Malley udzielił pismu "Denver Catholic". Ostro krytykuje w nim politykę imigracyjną obecnej administracji i wzywa ją do natychmiastowego wstrzymania wydalania ze Stanów Zjednoczonych imigrantów nie posiadających dokumentów.

Swoją nadzieję na zmianę przepisów purpurat-kapucyn, który jest bliskim współpracownikiem Franciszka, opiera na fakcie, że - jak mówi - wiele osób zdało sobie sprawę z potrzeby sprawiedliwszego ustawodawstwa i otwarcia się na tych, którzy nie mają dokumentów".

DEON.PL POLECAZwracając się wprost do samego Donalda Trumpa, kardynał przypomniał mu obietnice, że po zwiększeniu kontroli granic i wydaleniu przestępców, jego rząd mógłby okazać więcej człowieczeństwa nielegalnym imigrantom. "Mam nadzieję, że nastąpi to niebawem" - powiedział arcybiskup Bostonu. Jego zdaniem "polityka rządu powinna sprzyjać rodzinom i liczyć się z sytuacją licznych imigrantów nie mających dokumentów, którzy jednak swoją pracą przyczynili się do dobrobytu kraju".

Przypomniał ponadto, że 60 proc. imigrantów, uważanych za nielegalnych, przebywa w USA od ponad dziesięciu lat, a ich dzieci tam urodzone często mają już amerykańskie obywatelstwo. Dlatego nie można mówić o nich tak, jakby wszyscy byli przestępcami - stwierdził kardynał. Zapewnił, że Kościół w Stanach Zjednoczonych, "który zawsze był Kościołem imigrantów", "będzie zabierać głos w obronie imigrantów bez dokumentów".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kardynał krytykuje politykę imigracyjną D. Trumpa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.