Na ten szczegół ubioru Melanii Trump warto zwrócić uwagę

Na ten szczegół ubioru Melanii Trump warto zwrócić uwagę
(fot. PAP/EPA/ALESSANDRA TARANTINO / POOL)
Karol Wilczyński / DEON.pl

Podczas spotkania z papieżem Franciszkiem Pierwsza Dama USA miała na sobie symboliczny fragment garderoby. Co chciała w ten sposób przekazać?

Zarówno żona (Melania), jak i córka (Ivanka) Donalda Trumpa podczas spotkania z papieżem ubrały czarne spódnice oraz chustki na głowę (tzw. mantylę). W ten sposob przede wszystkim dały do zrozumienia, że znają protokół dyplomatyczny. Zgodnie z nim kobiety na spotkanie z papieżem powinny ubrać się na czarno, zakrywając ręce oraz kolana i zarzucając na głowę nakrycie.

Na ten szczegół ubioru Melanii Trump warto zwrócić uwagę - zdjęcie w treści artykułu

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

DEON.PL POLECA

Na ten szczegół ubioru Melanii Trump warto zwrócić uwagę - zdjęcie w treści artykułu nr 1

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Komentatorzy wskazują na fakt, że w czasie swojej wizyty w Arabii Saudyjskiej, panie Trump nie zakrywały swoich włosów - mimo lokalnego obyczaju, by to robić. Podobnie podczas swoich podróży do Arabii Saudyjskiej zachowały się kanclerz Angela Merkel czy premier Wielkiej Brytanii, Theresa May.

Strój szejkini Kataru u papieża Franciszka [GALERIA] >>

Protokół dyplomatyczny jednak nie przewiduje takiej konieczności. Co więcej, Melania i Ivanka Trump zrobiły bardzo pozytywne wrażenie na saudyjskich gospodarzach, którzy podkreślali raczej fakt, że wybrały one bardzo skromne stroje podczas wizyty w tym konserwatywnym muzułmańskim kraju. Wielu autorów z Bliskiego Wschodu pisało także, że pałac króla Salmana i inne miejsca, w których panie wystąpiły publicznie, to nie meczet - być może, gdyby wstąpiły do muzułmańskiego miejsca modlitwy, to zdecydowałyby się, zgodnie z obyczajem, zakryć włosy.

Na ten szczegół ubioru Melanii Trump warto zwrócić uwagę - zdjęcie w treści artykułu nr 2

(Fot. The White House via flickr.com)

Melania Trump występując w czarnym stroju przypominającą tradycyjną arabską abaję, zakrywając ramiona i nogi, wzbudziła zachwyt wśród konserwatywnych mieszkańców regionu. - Jest to taki ubiór, na który zdecydowałoby się wiele kobiet z Bliskiego Wschodu - pisze znana ekspertka i stylistka z Dubaju, Hafsa Lodi.

W podobnym tonie mówiło się o skromnej sukni córki prezydenta, Ivanki Trump, która pełni obecnie rolę doradczyni prezydenta USA.

Na ten szczegół ubioru Melanii Trump warto zwrócić uwagę - zdjęcie w treści artykułu nr 3

(Fot. The White House via flickr.com)

Panie Trump nie tylko uszanowały lokalne obyczaje - pisze Hafsa Lodi - ale również podążyły za obecnymi w regionie trendami. Nie ma wątpliwości, że nawet ubiór Pierwszej Damy może mieć polityczne znaczenie. Być może ubiór Ivanki Trump i szacunek do protokołu nie wynikał jedynie z formalnych względów.

Pierwsza dama USA została wychowana w wierze katolickiej i jest imigrantką ze Słowenii. Podczas wizyty u papieża poprosiła, by Ojciec Święty pobłogosławił jej różaniec.

Wielu komentatorów wskazuje na fakt, że bardzo rzadko się zdarza, by podczas oficjalnych audiencji głów państw miały miejsce takie prośby.

Na ten szczegół ubioru Melanii Trump warto zwrócić uwagę - zdjęcie w treści artykułu nr 4

(fot. PAP/EPA/OSSERVATORE ROMANO/HANDOUT)

Papież oczywiście prośbę spełnił.

Dlaczego księżna Monako była ubrana na biało u papieża? >>

Karol Wilczyński - redaktor DEON.pl. Wraz z żoną prowadzi bloga islamistablog.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Na ten szczegół ubioru Melanii Trump warto zwrócić uwagę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.