Katolicy modlą się o powodzenie ich inicjatywy

Katolicy modlą się o powodzenie ich inicjatywy
(fot. shutterstock.com)
5 lat temu
Logo źródła: Radio Watykańskie slo

Do współpracy chrześcijan i muzułmanów w ochronie środowiska zachęca kard. Peter Turkson. Przewodniczący Papieskiej Rady "Iustitia et Pax" wystosował przesłanie do uczestników muzułmańskiego forum ekologicznego, które odbywa się w Stambule.

Jego uczestnicy ogłosili dziś Islamską Deklarację o Zmianach Klimatycznych. Przypominają w niej swym współwyznawcom, że ich religia zobowiązuje do troski o stworzenie, a tym samym do przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Głos ten jest o tyle ważny, że głównym źródłem bogactwa wielu krajów muzułmańskich jest wydobycie ropy naftowej i gazu.

Szef watykańskiej dykasterii zapewnia muzułmanów, że katolicy modlą się o powodzenie ich inicjatywy. Podkreśla, że postępujący kryzys ekologiczny jest najpoważniejszym z wszystkich wyzwań, przed jakimi staje dzisiaj ludzkość. Odwołując się do encykliki Laudato si’ przypomina, że w takiej sytuacji niezbędne jest nawrócenie serca.

Zdaniem kard. Turksona ekologiczne działania we współczesnym świecie byłyby skuteczniejsze, gdyby wyznawcy różnych religii zdecydowali się na współpracę.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Katolicy modlą się o powodzenie ich inicjatywy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.