Kielce: wspólne medytacje chrześcijan i muzułmanów w intencji pokoju

Kielce: wspólne medytacje chrześcijan i muzułmanów w intencji pokoju
(fot. shutterstock.com)
KAI / sz

Spotkanie medytacyjne chrześcijan i muzułmanów w intencji pokoju obędzie się w dniach 15- 21 lipca w klasztorze księży pallotynów na Karczówce w Kielcach. Przewidziane są sesje z udziałem m.in. nauczycieli duchowych obu tradycji: ks. Jana Oleszko SAC, oraz Szajcha Hamida Hasana z Indii.

 

Jak poinformował KAI organizator, reprezentujący mistyczny nurt islamu - sufizmu, Andrzej Saramowicz, spotkanie jest inicjatywą oddolną ludzi bezstronnych, których łączy wspólne pragnienie pokoju, wzajemnego poszanowania, zrozumienia i harmonii międzywyznaniowej.

- Celem odosobnienia jest zbliżenie reprezentantów religii chrześcijańskiej i muzułmańskiej poprzez wspólną medytację, dialog, modlitwę, oraz wzajemne poznanie się - informuje Andrzej Saramowicz.

Podczas piątego już spotkania muzułmanie należący do mistycznego nurtu islamu - sufizmu oraz chrześcijanie będą przebywać ze sobą przez tydzień doświadczając wspólnej modlitwy oraz obecności. Każdego dnia uczestnicy obu wyznań zasiądą do wspólnej medytacji w intencji pokoju międzyreligijnego i pokoju na świecie.

W trakcie pięciodniowego spotkania uczestnicy pochodzący z różnych stron świata i z Polski, będą w wolnym czasie mieli wiele okazji do wspólnych rozmów, lepszego poznania i zaprzyjaźnienia się.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kielce: wspólne medytacje chrześcijan i muzułmanów w intencji pokoju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.