W Kanadzie zakazano używania symboli religijnych. Biskupi odnieśli się do decyzji władz

W Kanadzie zakazano używania symboli religijnych. Biskupi odnieśli się do decyzji władz
(fot. depositphotos.com)
2 lata temu
CNA / kk

Biskupi krytykują nowe prawo ramię w ramię z wyznawcami islamu i judaizmu.

"Uważamy, że Ustawa 21 w takiej postaci, w jakiej jest obecnie zamiast wspierać ład społeczny, tylko wzmoże lęk i nietolerancję. Dlatego wzywamy rząd prowincji i wszystkich mieszkańców Quebecu do zgłaszania poprawek" - napisali biskupi w oświadczeniu datowanym na 14 czerwca.

Prawo obejmuje osoby pełniące funkcje publiczne, takie jak przyszli pracownicy administracji rządowej, jak również nauczycieli.

"Niektóre z tradycji religijnych nakazują wiernym zakładanie określonych strojów czy symboli, co zazwyczaj jest oznaką skromności. To zjawisko bywa niezrozumiane, zwłaszcza wtedy, gdy uznaje się noszenie dowolnego znaku religijnego za przejaw propagandy" - piętnują duchowni.

"Przyjęte środki ukazują brak wiedzy o życiu religijnym w społeczeństwie, jak również wpływie społecznym. Ten brak wiedzy jest wspierany przez lęk i uprzedzenia. Zamiast je rozbrajać, tylko zaostrzą sytuację" - komentują biskupi.

Przeciwko ustawie wystąpili również muzułmanie i żydzi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Danuta Piekarz
17,43 zł
24,90 zł

Niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce! (Ef 4,26)

Często myślimy, że gniew jest zły i grzeszny. Tymczasem w Piśmie Świętym wielokrotnie odnajdujemy obraz zagniewanego Boga. Jak to rozumieć? Czy Bóg się „złości” tak samo...

Skomentuj artykuł

W Kanadzie zakazano używania symboli religijnych. Biskupi odnieśli się do decyzji władz
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.