Kiko Argüello wypuszczony ze szpitala, ale hospitalizowany jest jego bliski współpracownik

Kiko Argüello wypuszczony ze szpitala, ale hospitalizowany jest jego bliski współpracownik
(fot. John Shin, CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons)
1 tydzień temu
KAI / kk

Liczący 82 lata, współzałożyciel Drogi Neokatechumenalnej, Kiko Argüello został we wtorek wypisany ze szpitala w Madrycie i będzie kontynuował rekonwalescencję po przebytej chorobie COVID-19 w domu – podało kierownictwo Drogi Neuokatechumenalnej.

Natomiast do szpitala trafił ks. Mario Pezzi, zarażony COVID-19, u którego stwierdzono obustronne zapalenie płuc.

„Wciąż modlimy się o jego całkowite wyzdrowienie" - napisali ks. Mario Pezzi i Ascensión Romero w oświadczeniu Międzynarodowej Ekipy Drogi Neokatechumenalnej z 6 kwietnia. Natomiast w komunikacie z 7 kwietnia podpisanym Kiko Ascensión Romero wyrażono wdzięczność za modlitwy, „Dziękuję wielu biskupom, kardynałom, a także papieżowi, którzy się o mnie troszczyli i modlili się za mnie. Proszę o dalszą modlitwę za mnie, ale dziś szczególnie prosimy o modlitwę za ks. Mario Pezzi.

Wczorajszy test na Covid dał wynik pozytywny. Ponieważ miał gorączkę, zabraliśmy go do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego obustronne zapalenie płuc, więc wczoraj wieczorem zdecydowano o jego hospitalizacji. Jest pod tlenem i przyjmuje odpowiednie leki. Mówią nam, że na razie jego stan ogólny jest dobry” – pisze współzałożyciel Drogi Neokatechumenalnej.

źródło: KAI / kk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Alfred Wierzbicki, Karol Kleczka
27,93 zł
39,90 zł

Wiara, która nie boi się Innego

Czy Kościół może być wspólnotą, która nikogo nie wyklucza? Czy chrześcijanin zawsze powinien stawać po stronie atakowanego, bez względu na jego poglądy? Co najbardziej szkodzi wiarygodności Kościoła? 

Ksiądz...

Skomentuj artykuł

Kiko Argüello wypuszczony ze szpitala, ale hospitalizowany jest jego bliski współpracownik
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.