Klaryska zainspirowała rockowy zespół do napisania utworu o byciu dobrym dla innych

Klaryska zainspirowała rockowy zespół do napisania utworu o byciu dobrym dla innych
fot. Kadr z wideoklipu "Pirat" zespołu Konwersja | fot. YouTube
KAI / pk

Zakonnica jeżdżąca na rowerze po ulicach Kęt zainspirowała artystów z grupy Konwersja do napisania rockowego utworu. Siostra ma świadomość lokalnej "sławy", jednak nie dba o nią, starając się po prostu czynić dobro.

Melodyjna i pełna mocnych riffów kompozycja przypomina o jednej z najbardziej charakterystycznych postaci miasta nad beskidzką Sołą - s. Józefie, klarysce od Wieczystej Adoracji, która pełna energii i zaraźliwego uśmiechu mknie jednośladem. Zakonnica często zatrzymuje się, by porozmawiać z mieszkańcami miasta. Jest rozpoznawalna przez wszystkich i bardzo lubiana.

Jak poinformował lokalny portal infoKęty, postać uśmiechniętej siostry zainspirowała zespół Konwersja do napisania piosenki pt. "Pirat". Utwór powstał w 2016 roku, jednak dopiero dwa lata później trafił do szerszej publiczności - można dowiedzieć się z artykułu.

W rozmowie z kęckim portalem s. Józefa przyznaje, że ma świadomość swojej lokalnej "sławy". - Jeśli tylko mogę samym uśmiechem wywołać u kogoś radość, podnieść na duchu, poprawić humor, to cóż to jest innego, jak nie siła płynąca wprost z serca pełnego miłości do Boga? - zauważa mniszka, która w miejscowym klauzurowym klasztorze sióstr klarysek od Wieczystej Adoracji jest odpowiedzialna m.in. za zaopatrzenie.

Utworu można posłuchać na kanale YouTube:

Zespół Konwersja istnieje od 2009 roku. Gra post punk i szeroko rozumianego rocka. Liderem jest gitarzysta Andrzej Bierczak, fotograf i filmowiec. Członkowie kapeli pochodzą z różnych zakątków Podbeskidzia.

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Klaryska zainspirowała rockowy zespół do napisania utworu o byciu dobrym dla innych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.