"Myślę o dniu". Posłuchaj pięknej piosenki o nadziei i radości płynącej z prostych rzeczy

"Myślę o dniu". Posłuchaj pięknej piosenki o nadziei i radości płynącej z prostych rzeczy
fot. Marcin Wargocki artis official / YouTube
Marcin Wargocki artis official / YouTube / pk

Jeśli lubicie Stare Dobre Małżeństwo i poezję śpiewaną, koniecznie posłuchajcie piosenki "Myślę o dniu", której autorem jest Marcin Wargocki. Wkrótce ukaże się jego płyta.

Piosenka "Myślę o dniu" inspirowana jest doświadczeniami pandemicznymi i odzwierciedla odczucia wielu z nas, tęskniących za normalnością, za prostymi sprawami - spotkaniem z rodziną czy spacerem.

Artysta wykorzystał słowa papieża Franciszka i - "ubierając je" w własną melodię - zabiera nas w pełen poetyckiej łagodności świat.

- Chciałbym aby ten utwór wypełnił pustkę, którą wiele osób czuje po doświadczeniu choroby i wszelkich ograniczeń, które na nas spadły w czasie pandemii. Ta piosenka ma dawać nadzieję i pocieszenie - mówi Marcin Wargocki.

Utwór zapowiada premierę trzeciej płyty Marcina Wargockiego pt. "Do głębi", której autor ponownie zabierze nas do krainy łagodności, nie omijając jednak trudnych tematów takich jak cierpienie i zaufanie. Piosenki nastrajają pozytywnie do życia i siebie samego, uczą wrażliwości i dostrzegania śladów Bożej obecności wokół nas.

DEON.PL POLECA

 

Krążek ukaże się w maju 2022 roku, a wydawcą płyty będzie Edycja św. Pawła. Płyta zostanie wydana w dwóch wersjach - na CD i vinylu; będzie również dostępna w serwisach streamingowych.

Marcin Wargocki kocha muzykę od zawsze. Przygodę z gitarą rozpoczął w wieku czternastu lat. Był samoukiem. Jako uczeń brał udział w szkolnych przedstawieniach, grając na gitarze i śpiewając. Tak zetknął się z zespołem Stare Dobre Małżeństwo, który mu zaimponował i który pokochał, a miłość ta trwa do dziś. Marcin ma obecnie 41 lat, żonę i trójkę dzieci. Mieszka w Józefowie. Pracuje jako przedstawiciel handlowy. Miłość i pasja do muzyki jest w nim cały czas. Jego pierwsza płyta "GPS na Niebo" została bardzo dobrze przyjęta przez słuchaczy, a premierowy singiel z drugiego krążka "Nie Wątp" znalazł się w pierwszej trójce Listy z Mocą. On sam ma już za sobą kilkadziesiąt koncertów w całym kraju.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

"Myślę o dniu". Posłuchaj pięknej piosenki o nadziei i radości płynącej z prostych rzeczy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.