Kłótnia między Centrami Jana Pawła II

Kłótnia między Centrami Jana Pawła II
(fot. Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie)
KAI / ptt

"Wykorzystywanie wizerunku świętego Papieża i promowanie haseł, które jednoznacznie kojarzą się z kampanią wyborczą prowadzoną w tym czasie, jest niedopuszczalne" - pisze w oświadczeniu przesłanym KAI ks. Jan Kabziński, prezes Centrum Jana Pawła II w Krakowie i kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II.

Poniżej treść oświadczenia:

Oświadczenie w/s kampanii "Karol Wojtyła Twój Kandydat w codziennych wyborach"

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie oraz Sanktuarium Świętego Jana Pawła II z ogromnym zaniepokojeniem przyjęło kampanię Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie rzekomo przypominającą o 10. rocznicy odejścia do Domu Ojca Papieża Jana Pawła II.

Chciałbym stanowczo podkreślić, że wykorzystywanie wizerunku świętego Papieża i promowanie haseł, które jednoznacznie kojarzą się z kampanią wyborczą prowadzoną w tym czasie, jest niedopuszczalne.

DEON.PL POLECA

Należy także dodać, że zgodnie z decyzją Kościoła po beatyfikacji i kanonizacji świętego Jana Pawła II dniem Jego wspomnienia jest 22 października; zatem dzień 2 kwietnia - choć jest historyczną datą odejścia do Domu Ojca Papieża Jana Pawła II - nie powinien już być wykorzystywany do organizowania wszelkiego rodzaju uroczystości przypominających o śmierci Papieża, a tym bardziej kampanii, które z osobą Świętego nie mają nic wspólnego. Polacy, pamiętający moment odejścia Papieża do Domu Ojca, dzisiaj proszą o Jego wstawiennictwo w niebie. Wierni, spoglądający na oficjalny obraz z beatyfikacji i kanonizacji świętego, przypominają sobie Jego nauczanie i wielkie dziedzictwo, które pozostawił.

Natomiast wizerunek papieża, który jest promowany w kampanii Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, delikatnie mówiąc, został pozbawiony sacrum, na co w imieniu Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie oraz pielgrzymów przybywających do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie nie można się zgodzić.

ks. prałat Jan Kabziński

Wikariusz Biskupi

Prezes Centrum Jana Pawła II w Krakowie
Kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kłótnia między Centrami Jana Pawła II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.