Kolejne echa skandalu w Dąbrowie Górniczej. Facebookowy profil "Fajny ksiądz" usunął wpis o ks. Tomaszu

Kolejne echa skandalu w Dąbrowie Górniczej. Facebookowy profil "Fajny ksiądz" usunął wpis o ks. Tomaszu
Kościół parafialny p. w. Matki Boskiej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Fot. Kubos16, CC BY-SA 4.0 / Wikimedia Commons
Facebook.com / mł

Nie milkną echa skandalu, do którego doszło w Dąbrowie Górniczej. Kolejnym głosem w dyskusji, która rozgorzała po tym, jak media obiegła informacja o seksualnej orgii w mieszkaniu jednego z wikarych, ks. Tomasza, jest wpis umieszczony na facebookowym profilu "Fajny Ksiądz".

"Wśród tych wielu wspaniałych kapłanów, których do tej pory pokazaliśmy, pojawił się, mówiąc językiem ewangelicznym, "wilk w owczej skórze".
To bardzo przykre, dołujące i zawstydzające dla wspólnoty Kościoła" - napisali administratorzy strony.

DEON.PL POLECA
Strona "Fajny Ksiądz" to miejsce założone po to, by pokazywać cichą i dobrą robotę mniej znanych kapłanów, z których posługi są zadowoleni ich parafianie czy wspólnoty. Na profilu pojawiają się sylwetki kapłanów, których zgłaszają znający ich wierni: to rodzaj wyróżnienia za dobrą pracę dla Kościoła, często dostrzeganą tylko przez małe środowisko "fajnego księdza".

"To nie ksiądz Tomasz jest normą"

Jednym z księży, zgłoszonych jakiś czas temu do pokazania na stronie był właśnie ks. Tomasz - jak się niedawno okazało, gospodarz gorszącego i bulwersującego spotkania o charakterze seksualnym w parafii pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.  

"Wielu ludźmi w naszym kraju, tak wierzącymi, jak i dalekimi od Kościoła, wstrząsnęły wydarzenia, które miały miejsce w Dąbrowie Górniczej" - czytamy we wpisie na profilu "Fajny Ksiądz". "Wśród tych księży był również ksiądz Tomasz Zmarzły, który znalazł się na naszej stronie jako jeden z fajnych księży. Został już oczywiście usunięty. (...) Pojawiający się na naszej stronie księża są zgłaszani przez wiernych. Ani zgłaszający, ani my, jako administratorzy, nie mamy możliwości weryfikowania moralnego prowadzenia się kapłanów.

Administratorzy dodają, że sytuacja była dla nich szokująca i "bardzo smutna", bo wśród wielu "wspaniałych kapłanów", którzy pojawili się na stronie, pojawił się "wilk w owczej skórze". 

"To bardzo przykre, dołujące i zawstydzające dla wspólnoty Kościoła. Postarajmy się jednak pamiętać, że to nie ksiądz Tomasz jest normą. Nie oceniajmy wszystkich duchownych przez pryzmat tego, co on i jego koledzy zrobili złego." - kończą swój wpis administratorzy. 

Facebook.com / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz

Czy duchowość może szkodzić?
Gdzie zaczyna się opętanie, a gdzie choroba?
Czy myśli bluźniercze podsyłają nam demony?
Czym różni się zwykły smutek od depresji?

Ksiądz Krzysztof Grzywocz był niewątpliwie jednym z najbardziej...

Skomentuj artykuł

Kolejne echa skandalu w Dąbrowie Górniczej. Facebookowy profil "Fajny ksiądz" usunął wpis o ks. Tomaszu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.