Kolejny atak na księdza w Kanadzie. Na pomoc ruszyły mu "polskie babcie" z laskami

Kolejny atak na księdza w Kanadzie. Na pomoc ruszyły mu "polskie babcie" z laskami
(fot. Grzegorz Łojko / youtube.com)
1 rok temu
goniec.net / pk

To już drugi atak na księdza w tym kraju, do jakiego doszło w ostatnich dniach. Tym razem kapłan otrzymał nieoczekiwane wsparcie.

Ks. Marcin Mironiuk, polski oblat pracujący w kanadyjskim Edmonton, został zaatakowany w czasie odprawiania Mszy Świętej. Wydarzenie z kanadyjskiej parafii opisał polonijny portal internetowy goniec.net.

Do ataku doszło w czasie wieczornej Mszy Świętej w parafii Matki Bożej Królowej Polski w południowym Edmonton. Do księdza podszedł młody człowiek i w ciągu kilku sekund przewrócił kapłana i na ziemię z zaczął go dusić - powiedziała rzeczniczka archidiecezji Edmonton Lorraine Turchansky w CBC Radio.

Na szczęście duchowny nie ucierpiał, bo z pomocą ruszyły uczestniczące w Eucharystii starsze panie, które zaczęły okładać napastnika laskami.

Zraniony nożem kapłan chce jak najszybciej wracać do pracy. Wierni próbują go powstrzymać>>

"Były to starsze panie, które, co zrozumiałe, były bardzo zszokowane, ale udało im się interweniować" - powiedziała Turchansky. Według niej "napastnik rozluźnił uścisk i uciekł" - powiedziała Turchansky.

Rzeczniczka dodała, że "być może, gdyby to byli młodsi ludzie, zamiast rzucić się na pomoc, dzwoniliby na 911, ale w tym przypadku tak nie było".

Jak podaje goniec.net, ks. Mironiuk nie ucierpiał podczas ataku.

To już drugi atak na kapłana, jaki miał miejsce w ostatnich dniach w Kanadzie. Kilka dni temu ks. Claude Grou z Montrealu został dźgnięty nożem w czasie sprawowania Eucharystii.

Msza Święta za Ojczyznę w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Edmonton:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Luis Antonio G. Tagle, Lorenzo Fazzini, Gerolamo Fazzini
23,94 zł
39,90 zł

Czego potrzebuje Kościół, by sprostać wyzwaniom nowoczesności

Przyjaciele mówią na niego „Chito”. Tym zdrobnieniem posługuje się na swoim koncie na Twitterze. Nie zmieniła tego nawet nominacja kardynalska w 2012 r. 

Luis Antonio Tagle wyróżnia...

Skomentuj artykuł

Kolejny atak na księdza w Kanadzie. Na pomoc ruszyły mu "polskie babcie" z laskami
Komentarze (3)
DP
Damian Pruszkowski
27 marca 2019, 22:04
usunięto mój wpis, że w tym tolerancyjnym lewicowym raju doszło do takiej nietolerancji, dlaczego?
Maciej Niećko
Maciej Niećko
27 marca 2019, 21:01
"I nie ma co wreszcie pomniejszać skali tejże zbrodni (pedofilstwa), ubierając Ofiary w wykresy, słupki i procenty. Pewna grupa duchownych i zakonnych polskiego Kościoła dopuściła się jej. I to jest fakt. "Bez Bożej chłosty obejść się nie może. I trzeba ją przyjąć bez lęku, ale z pokorą, wstydem i na kolanach, z których ma nas prawo podnieść jedynie Bóg, bo Ofiar tej zbrodni nie mamy prawa o nic prosić." www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/komentarze/art,3571,krew-ofiar-zawolala-z-ziemi-do-boga.html
27 marca 2019, 13:38
Ecclesia Militans wciąż żyje!!! Brawa dla babć. Deonowa szuria zatroskałaby się bardziej napastnikiem i jego trudnym losem w patriarchalnym opresyjnym społeczeństwe.

Skomentuj artykuł

Kolejny atak na księdza w Kanadzie. Na pomoc ruszyły mu "polskie babcie" z laskami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.