Zraniony nożem kapłan chce jak najszybciej wracać do pracy. Wierni próbują go powstrzymać

Zraniony nożem kapłan chce jak najszybciej wracać do pracy. Wierni próbują go powstrzymać
(fot. depositphotos.com / Every Life Matters / twitter.com)
Catholic News Agency / CBC News

Pojawiły się nowe informacje dotyczące stanu zdrowia kapłana z Montrealu, który został zaatakowany w czasie odprawiania Mszy Świętej.

Ojciec Claude Grou, który kilka dni temu został dźgnięty nożem w czasie celebracji Mszy Świętej, został wypisany ze szpitala i czuje się dobrze. Jest wdzięczny za wsparcie, jakiego doświadczył od momentu wypadku. Taką informację przekazała "Catholic News Agency", powołując się na "CBC News".

DEON.PL POLECA
Ksiądz dźgnięty nożem w czasie Mszy. Świadkami zdarzenia byli telewidzowie i internauci>>

77-letni kapłan powiedział, że słowa wsparcia, które otrzymał, rozgrzewają jego serce i pozwalają mu "spokojnie przeżywać te trudne chwile".

Celine Barbeau, rzeczniczka Oratorium Św. Józefa w Montrealu, w którym dokonano ataku, poinformowała, że kapłan bardzo chciałby już wrócić do pracy i niechętnie robi sobie kilka dni przerwy. "Musimy go powstrzymać" - powiedziała rzeczniczka.

Rektor Oratorium św. Józefa w Montrealu, ks. Claude Grou, został dźgnięty nożem w czasie, gdy odprawiał Mszę św. w tej świątyni znajdującej się na górującym nad miastem wzgórzu Mont-Royal.

Poranna liturgia jest transmitowana przez telewizję i w internecie, więc świadkami zdarzenia było wielu telewidzów i internautów.

Około 8.30 nieznany mężczyzna podszedł do odprawiającego Mszę kapłana i zaatakował go nożem. Ochrona świątyni szybko obezwładniła napastnika i zatrzymała do czasu przyjazdu policji, która go aresztowała. Duchowny został przewieziony do szpitala.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Niezwykły zbiór, owoc pracy kilku jezuitów. Pomagali oni ludziom w modlitwie, jaką jest droga krzyżowa. Różnym ludziom. Śmiało można powiedzieć, że podobnym do Ciebie i Twoich przyjaciół.

Możesz to po prostu przeczytać, możesz wybrać coś...

Skomentuj artykuł

Zraniony nożem kapłan chce jak najszybciej wracać do pracy. Wierni próbują go powstrzymać
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.