Indie: Dalajlama wypisany ze szpitala w Delhi

Indie: Dalajlama wypisany ze szpitala w Delhi
(fot. PAP/EPA/JON HRUSA)
PAP / kk

Duchowy przywódca tybetańskich buddystów Dalajlama XIV został w piątek wypisany ze szpitala w Delhi, gdzie przebywał w związku z infekcją dróg oddechowych - przekazał sekretarz prasowy 83-letniego laureata Pokojowej Nagrody Nobla Tseten Samdup Chhooekyapa.

Według agencji Associated Press po wyjściu ze szpitala dalajlama powiedział, że czuje się "normalnie, prawie normalnie".

DEON.PL POLECA
We wtorek Dalajlama "odczuł pewien dyskomfort" i został przewieziony samolotem na badania lekarskie do Delhi - informował jego osobisty sekretarz Tenzin Taklha. Lekarze zdiagnozowali u niego zapalenie dróg oddechowych i przyjęli go do szpitala na leczenie.

AP ocenia, że dalajlama najprawdopodobniej wróci w tym tygodniu do górskiego miasteczka Dharamśala na północy Indii, gdzie mieszka i pracuje, odkąd w 1959 roku zbiegł z Tybetu po nieudanym antychińskim powstaniu.

Chiny uznają Dalajlamę XIV za groźnego separatystę i winią go za niepokoje i zamieszki, do których dochodziło w Tybetańskim Regionie Autonomicznym. Sam dalajlama twierdzi jednak, że nie dąży do niepodległości, a jedynie do szerszej autonomii regionu oraz zapewnienia ochrony lokalnej kulturze buddyzmu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Indie: Dalajlama wypisany ze szpitala w Delhi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.