"Kościół nie wiąże się z żadną partią". Ważny apel biskupa przed wyborami

"Kościół nie wiąże się z żadną partią". Ważny apel biskupa przed wyborami
(fot. LA Catholics / youtube.com)
United States Conference of Catholic Bishops / kk

Pro-life to nie tylko obrona życia nienarodzonego, lecz także ochrona rodzin w ubóstwie, imigrantów i wykluczonych rasowo. Ten apel to przesłanie nie tylko dla katolików w USA.

"Wezwanie Kościoła do uczestniczenia i kształtowania etycznego wymiaru społeczeństwa jest wymogiem naszej wiary" - przypomina abp Jose H. Gomez, przewodniczący Episkopatu USA. "To podstawowa część misji jaką otrzymaliśmy od Jezusa Chrystusa".

W krótkim nagraniu opublikowanym przez Konferencję Episkopatu USA arcybiskup podkreśla jakie jest kluczowe przesłanie Kościoła w zakresie zaangażowania politycznego.

"Chcemy bronić zarówno nienarodzonych dzieci, jak i rodzin znajdujących się w ubóstwie. Wstawiać się za godnością imigrantów i przyjmować ich. Przerwać rasizm i chronić wolność wyznania wszystkich ludzi" - wylicza duchowny.

"Kościół nie wiąże się z żadną partią, lecz oświecamy blaskiem światła wiary stowarzyszenia i związki w jakie wchodzimy, tak samo jak czynią to nasi przedstawiciele polityczni i członkowie naszych społeczności" - dodaje duchowny przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w USA.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Piotr Jarecki, Tomasz Krzyżak

Czy Polska jest ziemią bez proroków?

Odważna, szczera i poruszająca rozmowa dziennikarza „Rzeczpospolitej” Tomasza Krzyżaka z biskupem Piotrem Jareckim. Nie tylko o polityce i relacjach państwo–Kościół, ale też o niespełnionych ambicjach, samotności i problemach księży.

...

Skomentuj artykuł

"Kościół nie wiąże się z żadną partią". Ważny apel biskupa przed wyborami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.