Kościół w Europie: osoby starsze są integralną częścią rodziny

Kościół w Europie: osoby starsze są integralną częścią rodziny
fot. Mykyta Martynenko / Unsplash
COMECE / pk

"Pandemia COVID-19 ujawniła ukryte słabe punkty w naszych społeczeństwach, a osoby starsze często znajdują się na peryferiach codziennego życia" - czytamy we wspólnym dokumencie COMECE i FAFCE.

Konferencja Episkopatów Unii Europejskiej (COMECE) oraz Federacja Stowarzyszeń Rodzin Katolickich w Europie (FAFCE) opublikowały wspólny dokument pt: "Osoby w podeszłym wieku i przyszłość Europy: solidarność międzypokoleniowa i opieka w czasach zmian demograficznych" - poinformowano na oficjalnej stronie COMECE.

W dokumencie m. in. wezwano do zmiany sposobu myślenia nt. starości w czasach przemian demograficznych oraz pandemii COVID-19.

W dokumencie COMECE-FAFCE czytamy, że "osoby starsze są integralną częścią rodziny, źródłem wsparcia i zachęty dla młodszych pokoleń. Nie można ich oddzielić od społeczeństwa i sieci relacji".

"Obecna pandemia COVID-19 ujawniła ukryte słabe punkty w naszych społeczeństwach, a osoby starsze często znajdują się na peryferiach codziennego życia. Według COMECE i FAFCE nadszedł czas, aby uznać kluczową rolę osób starszych, chroniąc je, promując i włączając je, zapewniając ich pełne uczestnictwo w naszych społecznościach" - czytamy na stronie COMECE.

Stanowisko wobec osób w podeszłym wieku COMECE i FAFCE zajęły po ukazaniu się "Raportu o wpływie zmian demograficznych" Komisji Europejskiej.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Franz Jalics SJ

To właśnie uważność ostatecznie prowadzi do Boga. Kontemplacja jest oglądaniem. W życiu wiecznym nie będziemy o Bogu rozmyślać, ale Go oglądać. Nie będziemy także zajmować się Bogiem w zewnętrznej aktywności, tylko oglądać Go i miłować....

Skomentuj artykuł

Kościół w Europie: osoby starsze są integralną częścią rodziny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.